2014 Kokkuvõte

Saaremaa duatloni, Kristjan Raiendi ja Jaan Pehki mälestusvõistluse võitsid Hans Korman ja Kaidi Kivioja

Saaremaa duatlonil on 20-aastane ajalugu. Esimene Saaremaa duatlon toimus 1994.a. Eesti Meistrivõistlustena. Meistritiitli võitis toona veel 17-aastane Ain-Alar Juhanson.  Jaan Pehk ja Kristjan Raiend lõid võistluse korralduses kaasa koos oma mänedžeri Urmas Randmaga. Kristjan jõudis korralduse kõrval ka ise võistelda.
Kahjuks jäi Saaremaal toimunud võistlus Jaanile ja Kristjanile viimaseks: mõlemad triatleedid hukkusid 28. septembri „Estonia” katastroofis, mille pardal oldi teel Saksamaal toimuvatele võistlustele. Saaremaa duatlon on sellest ajast Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus.

Kodustel karikaetappidel juba tavaks saanud traditsioonide kohaselt olid ka seekordsel Saaremaa duatlonil esimesel jooksuetapil tempomeistriteks Mart Suurkivi ja Hans Korman, kellel kulus 8km läbimiseks aega vastavalt 27.49 ja 27.51. Kolmandana (peaaegu minut hiljem) pääses rattarajale Harri Sokk ja neljandana - Harrist omakorda poolteist minutit hiljem - Ain-Alar Juhanson.
Rattaetapil hakkas tugeva ratturina tuntud Harri liidritele maruliselt lähenema ja vahetusalasse saabuti juba Hansuga koos - edu Mardi ees oli kasvanud juba 2 minutile. Kahjuks tuli Harril rattalt mahatulekul läbi elada 2013.a. Kiili duatloni stsenaarium – ta libises ja kukkus ning sellega oligi võistluse saatus otsustatud. Hans läks oma teed ja lõpetas Saaremaa duatloni ajaga 1:35.52. Teisena finiseerus Harri ajaga 1:36.10 ja kolmandana Mart ajaga 1:37.38.
Naiste arvestuses tuli ülekaalukalt võitjaks Kaidi Kivioja lõppajaga 1:47.31, teisena finišeerus Karmen Aavik ja kolmandana Maret Mets.
Noorte distantsil - 4km jooksu, 13 km rattasõitu ja 2 km jooksu - kiiremad olid Kevin Vabaorg ja Laura Kallas. B klassi parimad olid Johannes Sikk ja Simona Gilberta Luts.
Lastedistantsil – 1,2km jooksu, 5 km rattasõitu ja 0,6 km jooksu - võidutsesid Johan Tamm ja Merili-Mai Kivimets, Sander Aavik ja Getriin Marii Lessing, Rasmus Boisen ja Kirke Kübar

Saaremaa duatloni tulemused

Suple Sõtku Sörgi rahvatriatloni sari jätkus Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval, 20.augustil, kui Nõmme Spordikeskuse välibasseinis ja Nõmme-Harku terviseradadel toimus Nõmme Rahvatriatlon.
Kavas oli 2 starti. Kell 11 alanud Nõmme Rahvatriatlonil osales 75 triatlonisõpra. Kell 13 lähte saanud Sparta rahvatriatlonil võistles 43 osalejat. Kokku nautis seega Nõmmel triatloni rõõme 118 harrastajat.
Mõlemal võistlusel tuli osalejatel ujuda 100m, sõita rattaga 12 km ja joosta 3 km.
Nõmme Rahvatriatlonil oli ajaga 33:59.8 kindel võitja Ahti Suppi, kellele järgnesid Peep Leino ja Toomas Ellmann. Naiste kiirem oli Kairi Schmidt ajaga 37:18.6. Teise ja kolmanda lõpetasid Merle Lilleoru ja Laura Ojamäe.
Nõmme Rahvatriatloni tulemused
Sportfoto fotod
Sparta rahvatriatlonil oli kindel võitja Rait Pallo, kelle aeg 33:27.2 oli ka päeva kiireim. Teise ja kolmandana jõudsid finišisse Allan Aulik ja Sven Mark Virro. Kiireim Sparta naine oli Maile Mangusson, kes vahetult enne finišit möödus Ruth Pallost. Kolmandana lõpetas Piret Lauk.
Sparta rahvatriatloni tulemused

Eesti Duatloni karikasarja 4.etapina kavas oleva Saaremaa duatlon toimub laupäeval, 20.septembril

PÜHAJÄRVE PARGITRIATLONIL VÕITSID VENEMAA TRIATLEEDID
Pühajärve jooksuga alanud sportliku nädalavahetus Pühajärvel lõppes pühapäeval, 6.juulil Suple Sõtku Sörgi rahvatriatloni sarja kuuluva Pühajärve pargitriatloniga
Pühajärves ujuti 150 m, seejärel sõideti rattaga 2 ringi ehk kokku 9 km ümber Pühajärve pargi ja lõpetuseks joosti Pühajärve pargis 2,9 km.
Võitjatena saabusid finišisse külalisvõistlejad Venemaalt Sergei Jakovlev ja Arina Shulgina. Meestest lõpetasid teise ja kolmandana Rait Pallo ja Peep Leino. Naistest jõudsid poodiumile Kairi Schmidt ja Karmen Aavik. Kokku lõpetas suvise pargitriatloni 61 triatlonisõpra.
2014 Pühajärve pargitriatloni tulemused ja fotod

Pühajärve sportliku nädalavahetuse, kus arvesse läksid 33.jooks ümber Pühajärve ja Pühajärve pargitriatlon, koondarvestuses olid kiiremad Priit Lehismets ja Arina Shulgina. Teise ja kolmandana lõpetasid Robert Veskimäe ja Peep Leino ning Kairi Schmidt ja Kaire Matson. Kokku osales mõlemal võistluses 35 mitmekülgset spordisõpra.
2014 Pühajärve sportliku nädalavahetuse koondtulemused

NÕMME ÕHTUTRIATLONI VÕITIS PIRMIN TAMM
2014.a. Suple Sõtku Sörgi rahvatriatloni sarja avas reede, 13.juuni õhtul peetud Nõmme õhtutriatlon.
Kõigile jõukohasel triatloni distantsil, kus Nõmme Spordikeskuses välibasseinis ujuti 100m, Nõmme-Harku terviserajal sõideti rattaga 12 km ja lõpuks joosti 3 km, startis ja lõpetas 53 võistlejat.
Ajaga 34:14.8 saabus võitjana finišisse triatlonis come backi tegev Pirmin Tamm. Teise ja kolmandana lõpetasid Aivar Veri ja Peep Leino. Naistest nautis võidurõõmu Anneken Lemberg, kes edestas Kaire Matsonit ja Liina Sillustet.