2009 kokkuvõte

2009 Saaremaa duatloni võit läks Lätti

Laupäeval, 19.septembril toimunud Saaremaa duatloni põhidistantsi võit läks esimest korda Eestist välja. Lätlasel Andreij Dmitrievil kulus distantsi, kus tuli läbida 5 km joostes, siis 20 km rattast sõites ja lõpuks veel 2,5 km joostes,  läbimiseks aega 59.40,1. Teisena lõpetas vanameister Magus Tamm, kes kaotas võitjale 23 sekundit. Kolmandaks tuli ajaga 1:00.27 Mart Suurkivi. Naiste võitjaks tuli Alma Sarapuu. Kokku sai põhidistantsil tulemuse kirja 53 duatloni huvilist, mis on ühlasi Saaremaa duatloni osavõturekord.
Laste ja noorte distantsi pikkus oli 2 km jooksu-5km rattasõitu-1km jooksu. 35 osaleja seas olid kiiremad Kristen Kivistik RK-st Viko ja
Sandra Schmidt. Perevõistlusel oli nelja pere seas kiireim perekond Ütt.
Saaremaa duatlonil selgitati ka Eesti meistrid duatlonis. Vanuseklasside kaupa tulid Eesti meistriteks Lapsed D – Simona Gilberta Luts ja Hendrik Ütt, Lapsed C – Laura Kallas ja Ekke-Kaur Vosman, Noored B – Ksandra Schmidt ja Kristen Kivistik, Noored A – Liis-Grete Arro ja Siim Holts, Juuniorid – Mart Suurkivi, Eliit - Alma Sarapuu ja Harri Sokk, Veteranid 40 – Marika Saks ja Margus Tamm, Veteranid 50 – Sirje Kõresaar ja Meelis Kukk, Veteraniud 60 - Mart Haruoja.
Alates 1995.aastast on Saaremaa duatlon ka Estonia laevaõnnetuses hukkunud triatleetide Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus. Just nende algatusel toimus sel traagilisel 1994.a. esimene Saaremaa duatlon.
Saaremaa duatloni korraldas Stamina SK.
Tulemused ja fotod


2009 Deloitte Rahvatriatlon

Trummi Rahvatriatlon tõi starti rekordarv osalejaid

Deloitte Rahvatriatloni 2009 hooaja viimase üritusena toimus reedel, 21.augustil Trummi Rahvatriatlon. Ideaalses ilmas toimunud kahe stardi peale tuli kokku 81 lõpetajat, mis oli ka käesoleva hooaja osavõtjate rekord.
Kuigi tegemist oli rahvaspordiüritusega, selgusid siiski ka kiiremad. Trummi Rahvatriatlonil tuli osalejatel  Nõmme Spordikeskuse basseinis ujuda 100 m ning Nõmme terviseradadel sõita rattaga 7,2 km ja joosta 3 km. Meestest tuli ajaga 32:25.3 esimeseks Deloitte Rahvatriatloni sarjas tihti osalev Peep Leino, kes pani oma paremuse maksma kiire jooksuga. Teiseks ja kolmandaks võistlesid end Martin Siimer ja Märt Prosin. Naistest olid kolm kiireimat Liis Kull, Mertle Rahnik ja Marju Tempel. Kokku proovis triatloni võlusid 24 õrnema soo esindajat
Trummi Rahvatriatloni  tulemused

Pirita Rahvatriatlon kostitas osalejaid kuuma ilmaga
Deloitte Rahvatriatloni sarja 3.üritus, Pirita rahvatriatlon toimus 19.juulil Pirita Terviseradadel. Osavõtjaid võttis Pirital vastu väga kuum ilm ja mõnusalt soe vesi Pirita jões. Ligi 30 kraadises kuumuses toimunud rahvatriatlonil, kus osalejail tuli Pirita jões tuli ujuda 100 m, rattaga sõita 7,2 km ja joosta pea 3 km, võttis kindla võidu Viktor Kübard ajaga 33:39,4. Teise ja kolmandana lõpetasid Ken Rohelaan ja Toomas Paas. Naistest olid kiireimad Kirsti Till, Ly Pajur ja Erika Jürgenson. Võistluse tegid rahvusvaheliseks kuuendana lõpetanud taanlane Morten Pehrson ning isa ja poeg Zuravljevid Venemaalt.  Kokku nautis kuumal suvepäeval triatlonirõõme 39 harrastussportlast.
Pirita Rahvatriatloni tulemused ja autasustamise fotod
2009 Deloitte Rahvatriatloni viimane üritus toimub augustis Nõmme terviseradadel.

Sarja 2.üritus, Valga Rahvatriatlon toimus laupäeval, 4.juulil Valgas. Kahe stardi peale kokku tuli osalejaid 47.
Valga Rahvatriatloni tulemused 

Nõmme Rahvatriatlon kostitas võistlejaid külma veega
Nõmme Spordikeskuses toimus laupäeval, 20.juunil Deloitte Rahvatriatloni 2009 hooaja avaüritus. Nõmme Rahvatriatlonil osales 41 spordisõpra, kes trotsisid vaid 16 kraadist basseinivett.
Nõmme Rahvatriatlonil toimunud kahes stardis osalenud spordisõpradel tuli ujuda või supelda Nõmme Spordikeskuse basseinis 100 m, seejärel sõtkuda rattal Nõmme terviseradadel kolm 2,4 km vaheldusrikast ringi ning lõpuks mõnusal metsarajal sörkida kolm kilomeetrist ringi. Harrastussportlastele vastuvõetavad distantsid meelitasid starti paljud esimest korda triatlonist osa saanud. Traditsiooniliselt oli osalejatele korraldajate poolt pakutud ratta laenutamise võimalus, mida kasutati aktiivselt.
Kõigi osalejate motiveerimiseks loositi mõlema stardi lõpetanute vahel 5 sportlikku auhinda. Kuigi sportlik pool on Deloitte Rahvatriatloni üritustel teisejärguline, selgusid ka päeva kiireimad. Meestest oli ülekaalukas võitja kahe stardi koondarvestuses Karl-Rauno Miljard ajaga 30:22,9. Teisena lõpetas ajaga 34:03,4 Peep Leino. Kolmandana mahtus poodiumile Reigo Jörsi. Kolm esimest meest osalesid kõik esimeses stardis. Naiste kiireim koondarvestuses oli teise stardi võitnud Tiia Eeskivi ajaga 42:23,8. Teiseks ja kolmandaks võistlesid end esimese stardi kiireimad naised Marju Tempel ja Marelle Süda