2013 kokkuvõte

Saaremaa duatloniga mälestati "Estonial" hukkunud Jaan Pehki ja Kristjan Raiendit

21. septembril toimus Stamina Spordiklubi eestvedamisel Kuressaares juba 18. Saaremaa duatlon, mis ühtlasi oli ka Eesti duatloni karikasarja IV etapiks. 8 km jooksust, 33 km rattasõidust ja 4 km jooksust koosnenud põhidistantsil näitasid kiiremaid aegu Harri Sokk ja Sirlet Viilas.

Kell 14:00 alanud põhidistantsi start anti Kuressaare tervisepargist. Juba esimestest kilomeetritest alates asus võistlust dikteerima Harri Sokk, kes suvise triatlonihooaja põhjal on tähelepanu tõmmanud ennekõike oma tugeva rattasõidu ja kompromissitute duellidega noore tulevikulootuse Markko Etverkiga. Rattaaeg oli Harril parim ka täna, ent lisaks sellele domineeris Harri ka mõlemal jooksuetapil, tagades sellega endale ülejäänud konkurentide ees suhteliselt kerge võidu. Finišikell näitas Harri lõppajaks 1:34:23.

Teise koha nimel oli põnevust märksa rohkem. Olles esimese kahe osaala järel Rigo Räimile selgelt alla jäänud, asus Marek Antoniak viimase jooksuetapiga kaotatud vahet tagasi tegema. Paraku oli 4 km pikkune jooksudistants selleks aga liialt lühikene ning nii tuli Marekil leppida Saaremaal kolmanda kohaga. Mareki lõppajaks fikseeriti 1:42:07, teisena lõpetanud Räim sai kirja numbrid 1:41:47Naiste arvestuses tuli ülekaalukalt võitjaks Tabasalu Triatloniklubi eest võistelnud Sirlet Viilas, kes lõppajaga 2:02:32 edestas teisena finišeerinud Sirje Kõresaart. Noorte distantsil läksid esikohad Andres Nöpsile ja Laura Kallasele. Lastedistantsil võidutsesid Kaarel Trepp ja Marie-Elisabeth Martinson.

Saaremaa duatloni näol on tegemist ühtlasi ka Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlusega, kuna just nende meeste osavõtul selgitati 1994. a Saaremaal välja esimesed Eesti meistrid duatlonis. Paraku jäi Saaremaal toimunud võistlus meestele aga viimaseks. Mõlemad triatleedid hukkusid 28. septembri „Estonia” katastroofis, mille pardal oldi teel Saksamaal toimuvatele võistlustele.

Saaremaa duatloni tulemused

Vabaõhumuuseumi rahvatriatlonil näitasid kiireimaid aegu Erki Pütsepp ja Liina Kasela
Stamina korraldas Eesti taasiseseisvuspäeva auks teisipäeval, 20.augustil Eesti Vabaõhumuuseumi rahvatriatloni. Spordisõpradel oli ainulaadne võimalus ajaloolises keskkonnas ujuda, sõita rattaga ja joosta. Kokku oli kahe stardi peale startijaid 107, kelledest 2 osalesid mõlemas stardis.
Esimeses stardis osales 66 võistlejat. Meeste kiiremad olid Rait Mänd, Margus Klaan ja Martin Sagaja. Naistest võttis poodiumi kõrgema astme päeva kiirema aja teinud Liina Kasela. Talle järgnesid Merle Lilleoru ja Maria Metsaorg.
Teises stardis Sparta Rahvatriatlonil, näitas 43 osaleja seas päeva kiireimat aega Erki Pütsepp, kes edestas Allan Aulikut ja Reigo Jörsi. Naistest võitis Kaire Matson. Teise ja kolmandana lõpetasid põneva duelli pidanud Marina Järve ja Ave Toomet.

Vabaõhumuuseumi rahvatriatloni tulemused

Pühajärve rahvatriatloni võitsid Heiko Sepp ja Kairi Schmidt
Pühajärve Rahvatriatloni võitis Heiko Sepp Igor Sysoevi ja Siim Holtsi ees. Esikolmikust sõitis Heiko Sepp päeva kiireima rattaaja ja Igor Sysoev ujus teistest kiiremini. Jooksurajal oli teistest nobedaim Toomas Tarm. Naistest nautis võidurõõmu Kairi Schmidt, teise ja kolmandana lõpetasid Maria Metsaorg ja Kaire Matson.
Pühajärves ja Pühajärve pargi teedel tuli kokku ujuda 150 m, sõita rattaga 9 km ja joosta 2,8 km. Sobiv distants meelitas osalema 84 triatlonisõpra, kelle seas oli nii triatloni"rebaseid" kui ka vanu kalu.

Pühajärve Rahvatriatloni tulemused
Sportfoto
fotod

Nõmme Rahvatriatlonil võitsid Siim Kauge ja Liis-Grete Arro
2013. aasta Rahvatriatloni sarja avavõistluse, Nõmme Rahvatriatloni võitis Siim Kauge Aivar Veri ja Kaupo Raagi ees. Naiste kolm kiiremat olid Liis-Grete Arro, Kaire Matson ja Maris Freudenthal. Kokku tuli starti 72 triatlonisõpra, kellest 71 ka lõpetas.