Korraldajad: Stamina Spordiklubi stamina@stamina.ee
Miks osaleda?

1. AKTIIVSEMATELE AUHINNAD
2018 LHV tervisejooks ja -kõnd sarjas osalejatele on ette nähtud mitmeid väärtuslikke auhindu. Parimale tiimile näiteks reisi kinkekaart väärtuses 3000 EUR. Kõigist auhindadest täpsemalt
Lisaks panevad igal nädalal välja loosiauhinnad LHV, Rademar ja kindlasti ka teised!

2. ERINEVAD LIIKUMISRAJAD
Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal on etappide toimumiskohad ja pikkused valitud selliselt, et kõigil 21 etapil osalenu läbib hooaja lõpuks vähemalt 100 kilomeetrit. Nii saab iga osaleja teha Eesti Vabariigi juubeliaastal endale ja Eestile sportliku kingituse  – kogudes 100 tervislikult läbitud kilomeetrit. 2018.aastal toimuvad etapid vähemalt 17 erinevas kohas ja on ka täitsa uusi kohti. Nii on kavas korraldada etapp Botaanikaaias ning Vanalinna etapp läbib Tornide väljaku, Toompargi, Hirvepargi ja Lindamäe. Tuttavates toimumiskohtades on varasemate aastatega võrreldes sel aastal ka uuendatud radasid Etappide ajagraafik

3. PAINDLIK STARDIAEG
2018.aastal on etapi stardiaeg toodud tund varasemaks. Start avatakse kell 16.00 ja rajale pääseb kuni kella 20.00. Seega saab iga osaleja valida endale sobiva aja, millal etapil rajale minna. Finiš suletakse 20.30 ning septembris, kui õhtud muutuvad pimedamaks suletakse start kell 19.00 ja finišisse peab jõudma 19.30.

4. TIIMIVAIM
Tervisejooksul osalemine kasvatab ja tugevdab tiimivaimu. Kui hooaja algusse lepitakse l kokku üheskoos liikumisega oma tervise eest hoolitseda, siis on raskem kergekäeliselt etapil osalemine vahele jätta. Juba tiimide moodustamise käigus tekib igaühel võimalus aidata ka oma lähedastel senisest sportlikumaks saada.
Tervisejooksu tiimi kuulub neli kuni viis liiget. Tiimi liikmete arv võimaldab mõelda ka keskkonnale – nelja või viiekesi koos ühes autos kohale tulla on keskkonnasõbralik.

5. OSALUSKORRAD
Ühe nädala sees on võimalik osalemiskord kirja saada kas kolmapäevasel või neljapäevasel etapipäeval.

6. JÄRELEAITAMISTUNNID
Osalemata jäänud etappe on võimalus järgi teha DFDS Järvejooksudel, ICEBUG Kõva Mehe Jooksul või Suple Sõtku Sörgi rahvatriatloni etappidel. Samuti aprillis toimuvatel Sinilille jooksudel.
Tervisejooks ja -kõnd sarja etappidel sarjas osalejatele ka soodsam registreerimine. Täpne ajakava

7. TERVISEUURINGUD
Sarja etappidel mõõdavad terviseedendajad osalejate erinevaid tervisenäitajad (vererõhk, rasvaprotsent, kolesterool ja veresuhkur) ning annavad nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada.

8. RADEMARI RATTAPARKLA
Rattaga tulijatele on avatud Rademari rattaparkla. Kõigi vähemalt 10 korda rattaga etapile tulnute vahel loositakse välja TREK ratas.

9. LASTETELK JA PAKIHOID
Kõigil etappidel on kohal laste telk, kuhu jooksurajale minnes saab oma lapsed jätta. Lastega tegelevad juhendajad ja pakuvad neile aktiivset tegevust.
Samuti saab jätta oma asjad hoiule.

10. SEIKLUSSPORDIETAPID
2018.aastal toimub sarjas kahel etapil XT sport valikorienteerumine, kus osalejad saavad kaardi järgi omale sobivas järjekorras üles leida rajale märgitud kontrollpunktid.

11. TERVISEJOOKSU MARATON JA POOLMARATON
Kolmapäeval, 25.juulil toimub 13.etapi raames Kadriorus Tervisejooksu maraton ja poolmaraton, kus soovijatel on võimalus 5,25 km ringil joosta maraton (8 ringi) või poolmaraton (4 ringi)

12. TEEMAETAPID
Lisaks seiklusspordi ja maratoni etapile on kavas veel kostüümietapp, heategevusetapp, hommikuetapp ja veel ühtteist.

13. SUVEPUHKUS
2018.aastal ootab sarjas osalejad suvel kahenädalane puhkus, kui peale10.etappi saavad tervisejooksjad ja –kõndijad jaaninädalal juuni teises pooles ja juuli alguses teostada oma suveplaanid koos pere ja/või sõpradega.

14. JOOKSUTOOTED
Sarja etappidel tutvustab Rademar erinevat jooksuvarustust ja teeb ka erinevaid jalateste, mis aitavad õige jooksujalanõu valikul.

15. ERINAVAD TREENINGUD
Sarja etappidel on koostöös Sparta spordiseltsiga kavas läbi viia erinevaid näidistreeninguid, mis aitavad mitmekesistada liikumisharrastust.

16. JOOKSUVÕISTLUS
Mõned korrad on sarjas osalejatel võimalus osaleda ka etapi raames peetaval jooksuvõistluse, kus distantsiks ca 5 km ja toimub võistlejatele ühisstart.

17. KEPIKÕNNI KOOLITUS
Sarja kepikõnnipartner ILUUM korraldab mõnel neljapäeval sarjas osalejatele parima võimaliku kepikõnni koolituse koos tippklassi toodete tutvustamisega

18. JOOGID
Etappidel on kohal Tallinna Vesi, kes pakub parimat joogivett. Lisaks pakuvad kord kuus Coca Cola Balti Jookide AS ja Tere AS osalejatele erinevaid tooteid proovida oma rikkalikust valikust. Sarja etappidel toimuvad ka erinevate sportimist toetatavate jookide ja muude toodete degusteerimised.

19. HOOAJA LÕPETAMINE
Hooaja lõpetab 4.oktoobril värvikas lõpupidu koos parimate autasustamise ja kultuuriprogrammiga


   
Tagasi algusesse Web Expert