Korraldajad: Stamina Spordiklubi stamina@stamina.ee
Eesti terviserajad kutsuvad Vabariigi sünnipäeval rekordit ületama

Eesti Terviserajad kutsuvad kõiki eestimaalasi 24. veebruaril tähistama Eesti Vabariigi sünnipäeva aktiivses liikumises ühisel rekordüritusel „KÕIK KOOS … ümber maakera.“

Ühise rekordürituse „Eesti Terviseradadel ümber maailma” eesmärk on tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja sportimisvõimalusi. Kutsume kõiki eestimaalasi vabariigi aastapäeval ühiselt ja tervislikult aega veetma tervisekilomeetreid läbides. Tervisesportlasi ootavad üle Eesti enam kui 60 terviserada.

Ürituse korraldaja, SA Eesti Terviserajad juhataja Jaanus Pullese sõnul on riigi sünnipäeva tähistamine tervisespordiga väga kiiduväärt ja enesetunnet oluliselt parandav tegevus. ”Kõigile avatud ja tasuta kasutamiseks olevad looduslikud terviserajad kindlustavad võimaluse meil endil oma tervise eest hoolt kanda. Ainult tervete inimestena suudame me luua tugevat riiki.”

Enneolematus talvises lumerohkuses saab terviseradadel liikumist nautida kas suusatades, uisutades, joostes või kõndides. Kohale on oodatud tervisespordi huvilised nii peredega, sõpruskondadega või ka üksinda. Rajad on avatud kogu piduliku kolmapäeva jooksul.

Omapoolse panuse andmiseks rekordi püstitamisse palume oma läbitud kilomeetritest teada anda enne kella 18.00. Suuremates keskustes osalejate panus registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite kaasabil ning üles märgitakse iga inimese  poolt läbitud kilomeetrite arv. Kõik osalejad kelle panust ei ole radadel registreeritud saab seda ise teha tervisepäevikus aadressil www.terviserajad.ee

Kogutud tervisekilomeetrid summeeritakse ning tulemuse teeb Sihtasutus Eesti Terviserajad teatavaks vabariigi aastapäeva õhtul.

Ürituse rekord pärineb eelmisest, 2009 aasta fantastilisest suusatalvest kus 12010 inimese poolt registreeritud suusakilomeetrite arvuks saadi 97304 kilomeetrit ehk tublisti üle kahe ringi ümber maakera.


Uudis lisatud: 22.02.2010
 
   
Tagasi algusesse Web Expert