AVALEHT

Audi Vana-aasta teatemaratonil osales üle 100 tiimi

Laupäeval, 22.detsembril 16.korda toimunud heategevusliku Audi Vana-aasta jooksupäeva programmi kuulus 3 distantsi.
Kell 9.30 ant
i start maratonile ja teatemaratonile. Maratoni võitis Kristo Reinsalu ajaga 2.41.49. Teine ja kolmas olid Aleksandr Kuleshov 2.44.44-ga ja Janar Juhkov tulemusega 2.57.14. Naistest tuli esimeseks  Klarika Kuusk tulemusega 3.34.17.  Teisena lõpetas Liina Kesamaa (3.35.14) ning kolmandana Siiri Pilt (3.47.47). Kokku lõpetas talviselt karge maratoni 115 kanget maratoonarit, kes talusid 8 - 9 külmakraadi.
Teatemaratonil lõpetas uut osaleja rekordit tähistav 102 viieliikmelist tiimi. Eesti kõige osavõtjarohkeima teatemaratoni võitsid meestiimidest Sparta Gladiaatorid (Tõnu Lillelaid, Martin Vilismäe, Ats Sõnajalg, Sergei Rjabõškin, Sander Jürs), kellele järgnesid BC Venus ja Treeningparten Noormehed.
Segatiimidest oli kiireim Supersport 3 (Oiga Andrejeva, Tadas Pranckevicius, Sergei Sotsugov, Aleksei Haigonen ja Jekaterina Patjuk), kes edestasid tiime #headinimesed ja Eesti Energia Spordiklubi
Naistiimidest ei olnud vastast tiimile Sparta Välejalad (Brit Rammul, Maris Terno, Maria Veskla, Pille Hinn ja Katrina Stepanova). Teise ja kolmandana lõpetasid 21CC TR1HARDS Neiud ja Täppsportlaste naiskond.
Külmas talveilmas toimunud jooksupäeva lõpetanud 8,4 km pikkusel jooksul osales 231 jooksusõpra. Meestest olid kolm kiiremat Leonid Latsepov, Mihkel Tammeveski ja Aaro Tiiksaar ning naistest moodustasid esikolmiku Silja Jürs, Kaire Matson ja Anneli Metsamaa.


TULEMUSED
JOOKS ja MARATON ja TEATEMARATON

Audi Vana-aasta jooksu igast osavõtutasust läheb 5 € heategevusena puuetega inimeste kultuurifestivali korraldamisse
 

2019.aasta Audi Vana-aasta jooks, maraton ja teatemaraton toimub 21.detsembril 2019.aastal.

Varasemate Vana-aasta jooksude
kokkuvõtted

2017 Vana-aasta jooksu ja maratoni lõpetajate medalite 
kätte saamise info