Heategevus

2018.aasta Audi Vana-aasta jooksul, maratonil ja teatemaratonil osalejad annavad oma panuse heategevusse.
Audi Vana-aasta jooksu ja maratoni osaleja osavõtutasust läheb heategevuseks 5 € ning teatemaratoni tiimi osavõtutasust 25 € ehk iga tiimi panustab samuti 5 €.
Igast osavõtutasust läheb 5 € heategevusena puuetega inimeste kultuurifestivali korraldamise toetuseks.
Sport toetab kultuuri ja terve inimene toetab puudega inimest!

Audi Vana-aasta jooks annab panuse puuetega inimeste kultuurifestivali korraldamisse!

Eesti Puuetega Inimeste Koda korraldab puuetega inimestele kultuurifestivali alates 1993. aastast. Tegemist on kord aastas toimuva unikaalse ja kõige pikaajalisema traditsioonilise puuetega inimeste kultuurisündmusega, millel astuvad üles lauljad, tantsijad, instrumentalistid,  ja näitetrupid üle Eesti. Igal aastal jõuab publikuni umbes 30 erinäolist etteastet nii lastelt, täiskasvanutelt kui ka eakatelt.

Ekslikult kiputakse puuetega inimeste kultuurifestivali suhtuma teatava eelarvamusega, justkui ei oleks tegemist „päris“ kultuuriga.  Vastupidi! Ei tasuks eeldada, et kuna esinejad on puuetega inimesed, on etteastete kvaliteet nõrgem. On truppe ja soliste, kes valmistuvad festivalil osalemiseks terve aasta, neid toetavad ja on abiks suurepärased juhendajad. Alati on publikut  rõõmustamas ka mitmed uued esinejad.

Puuetega inimesed naudivad esinemist suurel laval ja eneseteostust kultuuri kaudu, kuid täna napib neil väljundeid oma loomingu tutvustamiseks. EPIKoda täidab kultuurifestivali korraldamisega juba üle kahekümne aasta puuetega inimeste kultuuri edendaja rolli. Kultuurifestival on osalejate jaoks pikisilmi oodatud sündmus, sest lisaks kultuurielamusele on festival ka puuetega inimeste iga-aastaseks kohtumispaigaks.

Toetades kultuurifestivali korraldamist, lood täiendavaid eneseteostusvõimalusi puuetega inimestele.

2019. aastal toimub tasuta sissepääsuga kultuurifestival 24.-25. mail Rakvere Teatris, kuhu on oodatud kultuuri nautima ja kaasa elama kõik huvilised.