Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks
Ajakirjandusmaastikule lisandus vastupidavus-alade ajakiri Jooksja

Kolmapäeval 29. aprillil esitleti Tallinnas Viru Keskuse Cityspordis uut Eesti vastupidavusalade ajakirja Jooksja.

Jooksja rõõmustab lugejaid käsitletavate alade rohkusega: värviküllase kvaliteetajakirja kaante vahele mahtusid lisaks jooksule ka suusatamine, triatlon, orienteerumine, jalgrattasport, rulluisutamine, seiklussport, kepikõnd jne. Lisaks sisukat lugemist spordimeditsiinist, psühholoogiast ja postril kokkuvõtlik võistluskalender suurematest vastupidavus- alade võistlustest Eestis.

Esialgu on ajakiri planeeritud kvartaalse ilmumisega ja juba avanumbri trükiarv oli 10 000 eksemplari.

Ajakirja väljaandja Donatas Narmont rõhutas, et esimese numbri tegemisel oli eesmärgiks puudutada võimalikult paljusid vastupidavusalasid, kuid tugeva peatoimetaja – Andrus Nilk`i – ja professionaalsete kaasautorite abiga on plaanis muuta väljaanne veelgi sisukamaks, huvitavamaks ja vajalikuks lugemisvaraks.

Lisaks isikulugudele on edaspidi kindlasti võimalik ajakirjast leida ka lugemist erinevate alade spetsialistidelt ja nende professionaalseid nõuandeid harrastajatele ja tippsportlastele. Projekti käivitamisel osales ka Stamina juht Urmo Raiend.

Ajakirja esitlusel viibis ka esimese numbri kaanestaar Ksenija Balta, kes rääkis kohalviibinuile jooksu osakaalust oma treeningutes.

Kõik jooksuhuvilised saavad ajakirja mais toimuvatelt jooksuüritustelt. Suurem esitlus huvilistele toimub juba 1. mail ümber Viljandi järve jooksul.

Ajakirja Jooksja laialikannet hakkab üle Eesti teostama Eesti Post. Eesti Posti juhatuse liikme Aavo Kärmase sõnul võib tänases majandusseisus, kus mitmed väljaanded on oma uksed sulgenud, väga positiivseks ja julgustavaks sammuks pidada uue ajakirja turule toomist. Eesti Post soovib väljaandele palju lugejaid ja pikka iga.

Järgmisel nädalal jõuab ajakiri juba üksikmüüki.


Uudis lisatud: 29.04.2009
 
Delfi Sport