Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks
Tervisejooksu ja –kõnni sarjad kutsuvad harrastajaid regulaarselt liikuma
Harrastajatele mõeldud Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjad alustavad juba sel nädalal oma järjekordset hooaega. Jooksu- ja kõnnisõprade seas populaarsed sarjad toovad on juba kümne aasta jooksul toonud maist septembrini Tallinna ja lähiümbruse terviseradadele tuhandeid jooksjaid ja kõndijaid. 2013.aastal toimub Stamina Spordiklubi korraldatava liikumisharrastuse sarja esimene jooksuetapp 8. mail Kadriorus ja kõnnietapp 9. mail Nõmmel.

Tervisejooksu ja –kõnni sari erineb teistest rahvaspordiüritustest selle poolest, et  võitjateks ei saa mitte kõige kiiremini raja läbinud, vaid kõige enam osaluskordi kogunud osalejad. Mõlemad sarjad pakuvad  kontoritöö tegijatele motivatsiooni tulla vähemalt kord nädalas terviserajale ja panna sellega alus regulaarsele treeningule.

Sarjas osalejatele pakutakse viie kuu jooksul mitmeid lisaväärtusi. Alates teisest etapist hakkavad Stamina Arcotransport jooksutiimi liikmed eesotsas Evelin Taltsi ja Roman Fostiga läbi viima jooksutunde. Terviseedendajad mõõdavad osalejate erinevaid tervisenäitajad ( vererõhk, rasvaprotsent, kolesterool ja veresuhkur ) ning annavad nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. Lisaks pakuvad korraldajad osalejatele palju muud huvitavat.  

Tervisespordi sari kestab maist septembrini ja koosneb 21 jooksu- ja 21 kõnnietapist Tallinnas asuvates metsades ja loodusparkides, kus joosta saab igal kolmapäeval ja kõndida igal neljapäeval. Tervisejooksul saab osaleda viieliikmeliste ja Tervisekõnnil neljaliikmeliste tiimidena, joosta ja kõndida saab ka individuaalosalejana. Osalejaks saab ennast ja oma tiimi registreerida kogu sarja jooksul.

Eelmisel aastal võttis Tervisejooksu ja Tervisekõnni sarjast osa 2072 tervisespordisõpra. Üheskoos läbiti 134 055 kilomeetrit, mis teeb 3,33 tiiru ümber maakera.

Sarjade tutvustuse, juhendi ja registreerimistingimustega saab lähemalt tutvuda www.stamina.ee/tervisejooksja www.stamine.ee/tervisekondUudis lisatud: 07.05.2013
 
Delfi Sport