Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks
Kaheksandat korda kambaga jooksma

Kolmapäeval, 5. mail algab tervisesportlaste hulgas palju populaarsust võitnud sari, mis oma kaheksandal hooajal kannab nime Eesti Energia tervisejooks.

Maist septembrini kolmapäeviti toimuv sari on mõeldud kõigile liikumisest lugupidavatele inimestele – kuid lisaks spordiarmastusele aitab see kasvatada ka kambavaimu.

Nimelt saavad tervisejooksu sarjas osaleda vaid viieliikmelised tiimid. Kui juba ollakse omavahel kokku lepitud ja oma südameasjaks võetud koos sellisel moel oma tervise eest hoolitseda, siis on raskem anda järgi ahvatlusele „seekord vahele jätta”. Miks just viiekesi? Sest ka loodusele mõeldes on viis ilus arv – viiekesi koos ühes autos kohale tulla on keskkonnasõbralik. Kui liikmeid oleks näiteks kolm, ei saaks mitmed pered tulla koos sporti tegema, kui kuus, ei saaks tulla tiim ühe autoga jne. Ja kuna sarja reeglite järgi peab etapil punktide saamiseks osalema vähemalt kolm tiimi liiget, siis viiekesi on võimalik oma graafikuid nii seada, et kolm viiest saavad iga nädal jooksmas käidud.

Kuigi kõigil osalejatel fikseeritakse raja läbimise aeg, ei selgitata paremusjärjestust aegade põhjal. Määravaks saab osalemise aktiivsus ehk siis pärjatud saavad need tiimid, kes osalevad rohkematel etappidel.

Loe edasi Eest Päevelehe artiklit


Uudis lisatud: 03.05.2010