Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks

2012

Tallinna TV saade 40.jooksust ümber Ülemiste järve nüüd ka netis vaadatav. Vaata siit

Viljar Vallimäe ja Leila Luik võitsid 40.jooksu ümber Ülemiste järve

2012 EMT Järvejooksude sarja lõpetanud 40. jooksul ümber Ülemiste järve ei olnud vastast valitsevale Eesti meistrile poolmaratonis Viljar Vallimäele. Sportkeskus.ee esindaja kaitse eelmise aasta võitu ja kindel võit 14 km pikkusel järveringil tuli ajaga 43.42,1. Teisena lõpetanud võitja klubikaaslane Taivo Püi kaotas võitjale minuti ja 14 sekundiga. Viimase poodiumikoha hõivas ajaga 45.19,2 Kaur Kivistik Tartu SS Kalevist. Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Leila Luik. Tartu Ülikooli ASK esindaja saavutas ajaga 50.28,0 üldarvestuses kõrge 18. koha. Teise ja kolmadana lõpetasid Stamina Arcotransport tiimi jooksjad Evelin Talts ja Olga Andrejava.
Kokku sai 40. korda korraldatud jooksul ümber Ülemiste järve tulemuse kirja 904 jooksu- ja kepikõnnisõpra.
Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 4,5 km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 95 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Metsajooksu kiireim oli ajaga 16:42 Mario Nadel.
Enne järve jooksu toimunud POP lastejooksudel osales 249 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Tallinna Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1248 jooksu - ja kepikõnniharrastajat

EMT Järvejooksude etappide diplomid
83.Suurjooks ümber Viljandi järve
41.jooks ümber Harku järve
31.jooks ümber Pühajärve

Sergei Tserepannikov ja Liina Luik võitsid 31.jooksu ümber Pühajärve

Laupäeval, 7.juulil toimunud 31. jooksu ümber Pühajärve võitis Sergei Tšerepannikov. Stamina Arcotransport tiimi kuuluv Sergei lõpetas 10,7 km pikkuse järveringi ajaga 34.52. Teisena lõpetanud Ilja Nikolajev kaotas võitjale kaheksa ja kolmandana finišisse jõudnud Viljar Vallimäe 16 sekundiga. Esikolmikule järgnesid Nikolai Vedehin, Vjatšeslav Košelev, Romas Fosti ja tänavune 10 000 meetri jooksu Eesti meister Taivo Püi.
Naistest oli ajaga 39.27 kiireim Liina Luik, kelle paremust pidi tunnistama ka Londoni olümpiamängude maratonijooksuks valmistuv Evelin Talts. Stamina Arcotransport tiimi esijooksja Evelin sai ajaks 40.07. Kolmas koht kuulus võitja õele Leila Luigele 40.39-ga. Kokku lõpetas kuuma ilma kiuste võistluse 907 jooksjat ja kepikõndijat.
Pühajärve jooksule eelnenud POP lastejooksudel osales 246 kuni 12 aastast jooksupossi ja – tüdrukut.

Spordiportaali pildigalerii

41. jooksul ümber Harku järve käis võistlus esikohale Sergei Tšerepannikovi ja Viljar Vallimäe vahel. Sel aastal mitu põnevat duelli jooksnud sportlastestväljus seekord võitjana Stamina Arcotransport tiimi esindav Sergei Tšerepannikov. Eelmise aasta võitu kaitsnud Sergei jooksis taktikaliselt väga targalt ja edestas vaid ühe sekundiga Sportkeskus.ee esindajat Viljar Vallimäed. Kahe esimese ajad 19.31,0 ja 19.32,2. Kolmandana lõpetanud Taivo Püi kaotas võitjale juba 29 sekundiga. Harku järvejooksul järgnesid esikolmikule Ilja Nikolajev, Roman Fosti ja Dmitri Aristov.
Naistest jooksis ringi ümber Harku järve kõige kiiremini Evelin Talts, kelle aeg 22.55,4. Teise ja kolmandana lõpetasid Merill Mägi ja Olga Andrejeva, kelle ajad olid vastavalt 24.18,3 ja 24.24,1. Kõik esikolmiku naisjooksjad kuuluvad Stamina Arcotransport tiimi.
EMT Järvejooksude sarja teise etapina kavas olnud jooksu ümber Harku järve lõpetas kokku 831 spordisõpra.
Enne jooksu ümber järve jooksu toimusid Harku järve rannas POP lastejooksud, kus osales ligi 162 last vanuses kuni 12 aastat.
EMT Järvejooksude sarja kuuluvad veel jooksud ümber Pühajärve ja ümber Ülemiste järve. 31.jooks ümber Pühajärve toimub 7.juulil ja 40.jooks ümber Ülemiste järve 25.augustil.

83. Suurjooksul ümber Viljandi järve võitsid Eesti meistri tiitlid Keio Kits ja Evelin Talts
ERR
video
83. Suurjooksul ümber Viljandijärve, mis avas ka 2012 EMT Järvejooksude sarja, selgusid Eesti meistrid murdmaajooksu pikal distantsil. Meestest saavutas kindla võidu ja tuli Eesti meistriks Keio Kits (EMÜ SK) ajaga 36.57. Teiseks jooksnud külalisvõistleja Venemaalt Aleksei Sokolov kaotas Kitsele 9 sekundiga. Kolmanda koha ja Eesti MV hõbemedali võitis ajaga 37.32 Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee). Meistrivõistluste pronksmedalile jooksis üldarvestuses viiendana lõpetanudTaivo Püi (Sportkeskus.ee). Naistest krooniti Eesti meistriks Stamina Arcotransport Jooksutiimi kuuluv Eveli Talts ajaga 43.15. Hõbemedali võitis Egle Mätas (TÜASK) 44.42-ga ja pronksmedali Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport Tiim) 45.39-ga.
Võistkondlikus arvestuses, kus arvesse läks seitsme kiirema jooksja tulemus, oli kiireim Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Teine ja kolmas koht kuulusid Stamina Spordiklubi ja VAK Staier. Kokku osales 39 tiimi.
Kokku sai 83. Suurjooksul ümber Viljandi järve tulemuse lõpuprotokolli 3215 liikumisharrastuse sõpra, seal hulgas 2832 jooksjat ja 383 kepikõndijat.