Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks

2010

Laupäeval, 2.oktoobril toimus Lillepi pargis EMT Järvejooksude ja EMT Rullituuri ühine üritus - Kuus tundi liikumist.
Eesmärk oli pakkuda kõigile jooksu- ja rulluisusõpradele võimalust joosta ja/või rulluisutada ning panna oma kestvus proovile

"Kuus tundi liikumist" tulemused
Spordiportaali fotod
Hans Üürike fotod
Argo Sõõru fotod

EMT Järvejooksude ja EMT Rullituuri ühine AfterParty toimus samal õhtul Club Wonderland'is .

EMT Järvejooksud koondtulemused
Kõik tublid osalejad, kes on jooksnud kõigil neljal Järvejooksul ja pärast lõpetamist kogunud kokku 4 templit, saavad Rademari kauplusest kingituseks adidase jooksusärgi. Täpsemalt loe siit

Pavel Loskutov võitis 38. jooksu ümber Ülemiste järve
Valitsev Eesti meister 10000m jooksus ja poolmaratonis Pavel Loskutov võitis 38. jooksu ümber Ülemiste järve, mis lõpetas ka 2010. aasta EMT Järvejooksude sarja. Tartu Ülikooli ASK esindaja paremus pääses maksmusele järveringi teisel poolel ja võit 14 km pikkusel järveringil tuli ajaga 44:27.  Teisena lõpetanud Vjatseslav Koshelev Sillamäe Kalevist kaotas võitjale 14 sekundiga. Viimase poodiumikoha hõivas ajaga 45:15 eelmise aasta võitja Taivo Püi klubist Sportkeskus.ee. Loskutov võttis kindla võidu ka EMT Järvejooksude sarja koondarvestuses, sest vanameister võitis kõik neli järvejooksu.
Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Sigrid Valdre.  SS Marathon esindaja saavutas ajaga 54:19 üldarvestuses 51. koha. Teiseks jooksis end Evelin Kärner Nõmme KJK-st ja kolmas oli Annika Rihma Sportkeskus.ee-st.
Kokku sai 38. korda korraldatud jooksul ümber  Ülemiste järve tulemuse kirja rekordiline 1017 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 5km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 74 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Metsajooksu kiireim oli ajaga 16:07 Roman Fosti Stamina SK-st
Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales 265 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Tallinna Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1356 jooksu - ja kepikõnniharrastajat

EMT Järvejooksud tulemused peale 3 jooksu

29. jooks ümber Pühajärve TULEMUSED
500 m stardist video

Pavel Loskutov võitis 29. jooksu ümber Pühajärve
EMT Järvejooksude kolmanda etapi, 29. jooksu ümber  Pühajärve võitis Pavel Loskutov Tartu Ülikooli ASK-st. Kolmanda järvejooksu järjest võitnud Loskutovi kindel võit tuli 10,7 km pikkusel järveringil ajaga 34.32. Loskutovi jaoks oli see esimene kord võistelda jooksul ümber Pühajärve.
Kaks madalamat poodiumikohta hõivasid Sportkeskus.ee jooksjad. Teisena lõpetanud eelmise aasta võitja Taivo Püi kaotas võitjale 30 sekundiga ja Aleksei Markov 41 sekundiga.
Naistest võtsid kaksikvõidu Tartu Ülikooli ASKi esindavad keenlased. Võitis Usila Koesch, kes ajaga 38.56 saavutas üldarvetuses kõrge 20. koha. Kohe tema järel lõpetas võitja kaasmalane Irene Chepkirui, kes kaotas Usilale 4 sekundiga. Kolmandana lõpetas Sigrid Valdre ajaga 42.04.
Kokku sai 29. korda korraldatud jooksul ümber Pühajärve tulemuse kirja 943 jooksusõpra, mis on 56 osalejat rohkme kui möödunud aastal.
Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales 250 last vanuses kuni 12 aastat. Seega osales värvikal jooksupäeval 1193 erinevas vanuses jooksusõpra.

EMT Järvejooksude sarja viimane etapp, 38. jooks ümber Ülemiste järve toimub laupäeval, 28.augustil.

39. jooksu ümber Harku järve võitis Pavel Loskutov
Kindel võit tuli 6,4 km distantsil Tartu Ülikooli ASK esindajale ajaga 19.28. Teisena jõudis finišisse eelmise aasta võitja Taivo Püi klubist Sportkeskus.ee, kes kaotas võitjale 8 sekundiga. Kolmandana lõpetas ajaga 19.42 Vjatseslav Košelev Sillamäe Kalevist. Esikolmikule järgnesid Lauri Soolo, Sander Vaher ja Taavi Tambur.
Naistest jooksis ringi ümber Harku järve kõige kiiremini keenlannna Irene Chepkirui, kelle aeg 21.56 tagas üldarvestuses väga kõrge 21.koha. Teisena lõpetas võitja kaasmaalane Usila Koech ajaga 22.21. Mõlemad keenlannad esindavad Eestis Tartu Ülikooli ASK-d. Kolmanda koha sai Nõmme KJK esijooksja Evelin Kärner ajaga 23.36.
EMT Järvejooksude sarja teise etapina kavas olnud jooksu ümber Harku järve lõpetas kokku 1120 spordisõpra. Seega oli sel aastal lõpetajaid võrreldes eelmise aasta 864 jooksjaga koguni 29 protsenti rohkem. Rõõmustavalt palju oli lõpetajate hulgas õrnema soo esindajaid – 35  % ehk 402 naist tundsid rõõmu ümber Harku järve jooksmisest või kõndimisest.
Enne jooksu ümber järve jooksu toimusid Harku järve rannas Lotte lastejooksud, kus vaatamata vihmasele ilmael osales 164 last vanuses kuni 12 aastat.

Pane end proovile! Osaledes kõikidel EMT Järvejooksudel oled läbinud täispika maratoni ja võidad adidase jooksusärgi! Loe siit

Info EMT Järvejooksude sarja kohta: juhend, osavõtutasud ja registreerimine

Pavel Loskutov võitis kindlalt Viljandis
81. Suurjooksu Ümber Viljandi järve võitis Pavel Loskutov ajaga 36.16, edestades teisena lõpetanud Vjatšeslav Koselevi 56 sekundiga. Kolmas oli Tarmo Püi, kel kaotust võitjale kogunes veidi üle 1 minuti.
Parima naisena lõpetas Evelin Kärner, saavutades üldjärjestuses 123. koha.
Järvejooksu raames jagati välja ka murdmaa pika distantsi Eesti meistrivõistluste medalid. Meeste esikolmik oli Pavel Loskutov, Vjatšeslav Košelev ja Taivo Püi. Naistest järgnesid Evelin Kärnerile Olga Andrejeva ja Annika Rihma.