Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Eesti krossijooksu meistrite Fosti ja Tšerepannikovi duell 43.jooksul ümber Harku järve

2014 DFDS Järvejooksude sarja avaetapp,  43. jooks ümber Harku järve toimub pühapäeval, 8. juunil. Tallinnas ja Harku vallas kulgevale järveringile on lisaks jooksjatele oodatud ka kõik kepikõndijad, sest 6,6 km rada sobib ideaalselt ka kõndimiseks.  Eelregistreerimise põhjal on osalema oodata üle 800 jooksja ja kepikõndija, kes kõik saavad finišis vahva medali.

Start 6,6 km pikkusele järveringile antakse kell 12 Harku rannas ning favoriitidena lähevad rajale kevadisi jooksuvõistlusi valitsenud ja pika krossi Eesti meister Roman Fosti ning viimase kolme Harku jooksu võitja ja lühikese krossi Eesti meister Sergei Tšerepannikov. Esikolmikusse üritavad kindlasti jõuda ka Priit Lehismets ja Deniss Košelev.  Naistest läheb favoriidina rajale peale kevadist vigastust üha paremasse vormi tõusev ja Zürichi EM-ks valmistuv Evelin Talts, kellele pakub konkurentsi sel aastal jooksuradadel häid tulemusi näidanud Kaisa Kukk. 
Kell 11 avavad jooksupäeva Harku järve rannas Mumuu lastejooksud, kus väikesed jooksusõbrad osalevad 250 m distantsil. Lapsed saavad end kirja panna alates kell 10.00 ja osalemine lastele on tasuta.
Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut  jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.
Võistluskeskuses on avatud väike jooksutarvikute laat, kus võimalik osta soodsate hindadega vajalikku jooksuvarustust.

DFDS Järvejooksude sarjas 4 erinevate pikkuste ja emotsioonidega jooksu
Kokku kuulub 2014 DFDS Järvejooksude sarja 4 jooksu erinevate pikkuste ja emotsioonidega. Lisaks sarja lühimale, 6,6 km pikkusele ringile ümber Harku järve kuuluvad järvejooksude sarja laupäeval, 5.juulil  toimuv 33. jooks ümber Pühajärve, kus 10,7 km pikkune ring Otepää kuppelmaastikul pakub lisaks jooksurõõmule ka silmale kauneid vaateid
Sarja uus ja ühtlasi ka pikim, 17,5 km pikkune  Suvejooks ümber Saadjärve toimub pühapäeval, 27.juulil. DFDS Järvejooksude sarja lõpetab 30.augustil traditsiooniline, juba 42. jooks ümber Ülemiste järve. 14 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta ümber Tallinna joogivee reservuaari ja tutvuda veepuhastusjaamaga.
DFDS Järvejooksude stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Mumuu lastejooksud.
Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad,igal jooksul lõpetajale medal. Sarja peatoetaja DFDS Seaways poolt on sarja läbinutele atraktiivne reisipakkumine Rootsi

Seoses 43. jooksuga ümber Harku järve on laupäeval, 8. juunil ajutiselt häiritud liiklus Paldiski maanteel enne linnapiiri ning Harku vallas Järvekalda ja Hobuseraua teel.

Eelregistreerimine 43. jooksule ümber Harku järve ja kogu sarjale kestab reede,6.juuni õhtuni.
Info ja registreerimine www.stamina.ee/jarvejooks ja 6718548


Uudis lisatud: 06.06.2014
 


Delfi Sport