Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Saaremaa duatloniga mälestati "Estonial" hukkunud Jaan Pehki ja Kristjan Raiendit

21. septembril toimus Stamina Spordiklubi eestvedamisel Kuressaares juba 18. Saaremaa duatlon, mis ühtlasi oli ka Eesti duatloni karikasarja IV etapiks. 8 km jooksust, 33 km rattasõidust ja 4 km jooksust koosnenud põhidistantsil näitasid kiiremaid aegu Harri Sokk ja Sirlet Viilas.

Kell 14:00 alanud põhidistantsi start anti Kuressaare tervisepargist. Juba esimestest kilomeetritest alates asus võistlust dikteerima Harri Sokk, kes suvise triatlonihooaja põhjal on tähelepanu tõmmanud ennekõike oma tugeva rattasõidu ja kompromissitute duellidega noore tulevikulootuse Markko Etverkiga. Rattaaeg oli Harril parim ka täna, ent lisaks sellele domineeris Harri ka mõlemal jooksuetapil, tagades sellega endale ülejäänud konkurentide ees suhteliselt kerge võidu. Finišikell näitas Harri lõppajaks 1:34:23.

Teise koha nimel oli põnevust märksa rohkem. Olles esimese kahe osaala järel Rigo Räimile selgelt alla jäänud, asus Marek Antoniak viimase jooksuetapiga kaotatud vahet tagasi tegema. Paraku oli 4 km pikkune jooksudistants selleks aga liialt lühikene ning nii tuli Marekil leppida Saaremaal kolmanda kohaga. Mareki lõppajaks fikseeriti 1:42:07, teisena lõpetanud Räim sai kirja numbrid 1:41:47.

Naiste arvestuses tuli ülekaalukalt võitjaks Tabasalu Triatloniklubi eest võistelnud Sirlet Viilas, kes lõppajaga 2:02:32 edestas teisena finišeerinud Sirje Kõresaart. Noorte distantsil läksid esikohad Andres Nöpsile ja Laura Kallasele. Lastedistantsil võidutsesid Kaarel Trepp ja Marie-Elisabeth Martinson.

Saaremaa duatloni näol on tegemist ühtlasi ka Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlusega, kuna just nende meeste osavõtul selgitati 1994. a Saaremaal välja esimesed Eesti meistrid duatlonis. Paraku jäi Saaremaal toimunud võistlus meestele aga viimaseks. Mõlemad triatleedid hukkusid 28. septembri „Estonia” katastroofis, mille pardal oldi teel Saksamaal toimuvatele võistlustele.

 

Saaremaa duatloni tulemused


Uudis lisatud: 22.09.2013
 


Delfi Sport