Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Tallinna Suusateisipäevakutel suusatati võidu ja parandati suusaoskusi

2011. aasta lumerohkel talvel korraldas Stamina koostöös Sparta spordiklubiga Tallinnas talvise liikumisharrastuse sarja - Tallinna Suusateisipäevakud.  Sarjas sai osaleda nii tiimidena kui ka individuaalvõistlejatena. Kokku registreeris sarjale 13 viieliikmelist tiimi ning 36 individuaalsuusatajat ehk napilt üle saja osaleja.
Peaauhinnale jäi lõpparvestuses võistlema 9 tiimi, kes kogusid vähemalt 8 etapil 10 punkti ehk siis vähemalt 8 etapil osalesid 3 tiimi liiget.
Individuaalvõistlejatest jäi peaauhinna konkurentsi 8 nais- ja 16 meessuusatajat, kes kõik osalesid vähemalt 6 etapil.
Suusatati kümnel teisipäeval Tallinna kahes suurepärases suusamekas, kuuel korral Pirital ja neljal Nõmmel. 
Osaluskordi tuli kokku 656, neist 255 suusatasid individuaalosalejad ja 401 tiimide liikmed. Kõige osavõturohkeim oli 1.etapp 90 osalejaga.
Teisipäeval, 22.märtsil toimunud hooaja lõpetamisel võitis peauhinna, A & T Sport kinkekaardid ja Sparta 10 korra pääsmed igale liikmele, Adduco Sport. Lisaks loositi ka kaks lohutusauhinda. VAP tiim võitis tasuta osalemise Eesti Energia Tervisejooksu sarjas ning nokamütsid läksid Runnode tiimile. Mercuri Internationali poolt oli individuaalarvestuse parimatele koolitus. Meestest osutus võitjaks Jarek Jänese ja naistest Piret Jürman.

Võistlussuusatamise võitsid Siim Kauge ja Margit Peebo
Erinevus kahel eelmisel talvel Stamina korraldatud Merko Talveradade sarjaga seisnes selles, et kui seni toimus arvestus vaid osaluskordade peale, siis sel korral oli võimalus suusatada ka aja peale. Algselt oli kavas iga etapi esimesel ja viimasel tunnil aja peale suusatada, kuid 1.etapi kogemus näitas, et selliselt asi päris hästi ei toiminud. Alates 2.etapist toimus võidusuusatamine igal etapil 18.30 15 sekundiliste intervallidega.  Aja peale suusatasid 33 teisipäevakulist kokku 151 korral. Tagantjärele tarkusena võib öelda, et kui 1.etapi tulemused arvesse ei läinud, siis oleks pidanud ka arvesse minevaid etappe vähendama 6-le. Jäi aga 7 parimat 10st etapist. Korraldajad loodavad, et see suusarõõmu ei vähendanud!
Võistlussuusatamise arvestuses võitis Siim Kauge, kes kogus seitsme arvesse läinud etappiga 670 punkti 700st. Teise ja kolmandana lõpetasid Tanel Tepaskent ja Risto Raaper. Meesveteranidest olid kolm esimest Toomas Eliing, Aivo Kaljumäe ja Ove Uhtlik. Naiste absoluutselt parim Margit Peebo võitis ka naisveteranide vanuseklassi, kus teisena lõpetas Marina Runno. Naiste põhiklassi võitis Anne-Mai Edala


Osalejatele andsid oskusteavet Suusabuss ja Sparta suusatreenerid

Igal etapil jagasid Sparta suusatreenerid Jaanus Teppan ja Marius Unt sarjas osalejatele tarkuseteri suusatehnikast ja muust suusatamisega seonduvast.
Etappidel käis Eesti Suusaliidu Suusabuss, kus Tanel Ojaste jagas osalejatele teadmisi suuskade määrimisest ning pakkus lihtsamaid määrdeteenuseid (pidamine ja alusparafiinid). Kes aga soovisid, said väikese lisatasu eest tellida suuskade määrimist kõrgemal tasemel. (kõrgfloor,pulber,struktuurid jms).
Kõigile osalejatele pakuti igal etapil kuuma teed. Nõmme Spordikeskuses said osalejad saunas käia ning laenutada suusavarustust soodushindadega  

Tallinna Suusateisipäevakute õnnestumisse andsid oma osa Sparta Spordiklubi, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, Eesti Suusaliit Suusabussiga, Nõmme ja Pirita Spordikeskused, Hasartmängumaksunõukogu, Mercuri International ja A&T Sport. Ajavõtuteenuse eest suured tänud ChampionChip Eesti OÜ-le.  

Uudis lisatud: 23.03.2011
 


Delfi Sport