Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Kadriorus avavad poolteist tuhat tervisesportlast Eesti Energia Tervisejooksu hooaja

Rahva- ja tervisesportlaste seas populaarne Tervisejooksu sari alustab kolmapäeval, 5.mail oma kaheksandat hooaega. Kadrioru staadioni kõrval antakse kell 17 start Eesti Energia Tervisejooksu 1.etapile.

Stamina Spordiklubi poolt korraldatavad traditsioonilised tervisespordi sarjad kestavad maist septembrini. Korraldajate soov on pakkuda tervislike eluviiside harrastajatele iganädalast sportlikku pingutust. Kaks populaarset liikumissarja – Tervisejooks ja Tervisekõnd – toimuvad tänavu ühtse nime all.  Eesti Energia Tervisejooks algab 5. mail ning seekord joostakse esimesel etapil Kardioru pargis. Sarnaselt eelmistele aastatele, koosneb ka seekord jooksusari 21 etapist Tallinnas ja selle lähistel asuvates metsades ja loodusparkides. Kepikõnni sõpradele mõeldud Eesti Energia Tervisekõnd alustab oma viiendat hooaega neljapäeval, 6.mail Nõmme terviseradadel. Jooksu- ja kõnnirajad kulgevad Tallinna erinevatel terviseradadel ja looduskaunites jooksuparkides. Raja pikkus on vastavalt etapile 3 – 5 km.

"Tervisejooks ja Tervisekõnd on rahvaspordi üks tippsündmustest ja selle populaarsus näitab, et tervis ja sport on inimeste jaoks olulised. Omalt poolt tahame tervislike eluviiside ja liikumise harrastamisele igati kaasa aidata ning ootame ka sel aastal palju innukaid osalejaid nii Eesti Energia töötajate kui ka kõigi spordisõprade seast ," ütles Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive.

Ka sel aastal on mõlema sarja parimatele tiimidele väärtuslikud reisiauhinnad. Tervisejooksu sarjas pretendeerivad peaauhinnale kõik tiimid, kellel on kõige rohkem punkte ehk need tiimid, kus vähemalt kolm liiget on enim kordi kohal käinud. Tervisekõnni sarjas peab punktide saamiseks etapil osalema neljast liikmest kaks. Osaluskordade arvestuseks saavad kõik osavõtjad saavad isikliku ajavõtukiibi, mis fikseerib ka osalejate stardi- ja finišiaja. Samuti saab osaluskordi kirja kahel päeval nädalas, sest mõlema sarjaga liitunud võivad käia jooksmas või kõndimas kas kolmapäeval või neljapäeval.

 

Sarja meditsiinilise teenistuse spetsialistid teevad sarja etappidel terviseuuringuid, mõõtes osalejate vererõhku, rasvaprotsenti, kolesterooli ja veresuhkru näitajaid. Samuti antakse nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. Avatud on lastetelk kuhu saab jooksu ajaks lapsi järelevalve all mängima jätta ning rattaga tulijatele on valvega rattaparkla.

Korraldajad ning tervisejooksu ja tervisekõnni toetajad loodavad, et kõik eelmistel aastatel osalenud tulevad jooksma ka 2010. a. Eesti Energia Tervisejooksule või Eesti Energia Tervisekõnnile ning kindlasti on oodatud ka uued jooksu ja kepikõnni  ning looduses liikumise sõbrad. Mõlemas sarjaga saab liituda ka esimestel etappidel ning registreerida ennast või oma tiimi kohapeal sekretariaadis. 

Sarjade tutvustuse, juhendi ja registreerimistingimustega saab lähemalt tutvuda www.stamina.ee  

Kohtumiseni terviseradadel!

Info
Urmo Raiend, Stamina 6718548, 5019572 urmo@stamina.ee 
Heddy Ring, Eesti Energia 7152275, 5138281,
Heddy.Ring@energia.ee


Uudis lisatud: 04.05.2010
 


Delfi Sport