Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


37. Otepää-Tartu jooksumaraton toimub 27.märtsil
2010. aasta esimene jooksumaraton (42,195km) Eestis toimub 27. märtsil, stardiga kell 12:00 Otepää Vallavalitsuse eest ja poolmaraton (21,1km) ja kepikõnd kell 13:30 Pangodi mäelt. Jooksjad finiseerivad alates kella 14:30 Tartus Tammestaadioni väravas.

Registreerida saab Tartus Tammestaadionil alates 10:00 ja Otepääl 11:30-st. Stardimaks 100.-kr. Eelregistreerimine kuni 22.märts tiitta@mail.ee (tel.5240477).

Rada on Otepää Tartu maantee, joogipunktid on iga 5 km tagant. Asjad tuuakse stardist ja rajalt finisisse. Jooksjate tuttavad on lubatud autode ja jalgratastega rajale jootma ja kaasa elama. Tamme staadionilt transport (piiratud koguses) starti. Finisis jook, saun ja auhinnad. Eraldi arvestus üle 50 aastastele, meestele ja naistele. Tuul enamasti tagant ja rada langeva profiiliga. Sobib jooksjale elu esimeseks maratoniks.

37.Otepää - Tartu jooksumaraton on vanim toimuv jooksumaraton Eestis. Maraton on toimunud ilma vaheaegadeta 36 korda. Maraton on toimunud enamasti kevadtalvel. Esimene maraton toimus päris talvel, nimelt 23. veebruaril, 1974. aastal. See oli tollaste korraldajate viis tähistada vabariigi aastapäeva. Algselt oli korraldaja jooksumees ja iseseisvuse eest seisja Küllo Tiido, kes tegi ise ka medalid, mille teisele küljel oli kujutatud Eesti Vabariigi vapp. Korraldati Tartu Ehitusmaterjalide tehase egiidi all.

Esimesel maratonil heitlesid esikoha pärast kaks Nõukogude Liidu koondise liiget orienteerumises Arvo Kivikas (s.1950) (praegune ISC juht ja omanik, meie olümpiakoondiste riietaja ja sponsor) ja Jaan Miljan (praegune Eesti Maaülikooli professor). Lõpuspurdiga võitis Jaan Miljan (s.1947). Üritus on toimunud läbi aegade erineva arvu osavõtjatega, osalejate arv on jäänud 7 ja 132 vahele. 4 korda on võitnud Aare Kuum, 2 korda Georg Jermolajevs ja Tiit Tali. Aare kuuma käes on ka rajarekord 2:27:57.

Kõik 36 korda on maratoni läbinud Elva mees Matti Silber, kes on stardis ka sel aastal. Osalejaid on olnud Lätist, Leedust, Ukrainast, Venemaalt ja Soomest. Alguses jooksti maratoni Tartu Raekoja platsilt Otepääle. Stardi andis raekoja kella esimene löök kui kell sai 12. Kell 12 on stardi ajaks jäänud siiani.

Esimesed 20 korda joosti Tartust Otepääle Viimased 16 korda on olnud start Otepää vallavalitsuse eest ja finis Tartus Tammestaadionil. Otepää raekoja kell seni veel akustiliselt täistunni märguannet ei anna. Küll aga on lubadus vallavalitsusest, et see saab lähiajal olema. Viimased 16 korda on starditud ka poolmaratonis. Start on poolel distansil Pangodi mäel.kell 13:30.

Uudis lisatud: 03.03.2010
 


Delfi Sport