Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


2010. a Eesti talvised kergejõustikumeistrid selguvad Tartus

Eeloleval nädalavahetusel (20.-21.02.2010.a) toimuvad Tartus 2010. a talvised Eest kergejõustikumeistrivõistlused. Eesti talvised meistrid selgitatakse välja 26 alal ja kahel võistluspäeval on kokku medalitele konkureerimas ligi 300 sportlast. Võistlus tuleb kõrgeklassiline, kuivõrd klubide vahendusel on oma osalemise võistlusel registreerinud suur hulk meie parimaid. Lisaks on tegemist viimase koduse võistlusega, kus on võimalik täita Doha sise-MM normatiive.


Võistlejatest:
Jaanuaris-veebruaris sprindidistantsidel väga häid tulemusi näidanud Ksenija Baltat (Tallinna SS Kalev) saab Tartus esmakordselt sellel hooajal näha võistlemas oma põhialal, kaugushüppes. Kahel alal plaanib võistelda mitmevõistleja Mikk Pahapill (Stamina SK), kes on üles antud kaugushüppes ja 60m tõkkejooksus. Eesti rekordi uuendamist võib loota naiste kõrgushüppes Anna Iljuštšenkolt (TÜ ASK), 3000m jooksus Jekaterina Patjukilt (TÜ ASK), 3000m jooksus Tiidrek Nurmelt (TÜ ASK), teivashüppes Lembi Vaherilt (Nõmme KJK), kes on kõik hooaja jooksul rekordnumberid mitmeid kordi uuendanud või püüdnud uuendada. Sise-MM´le kvalifitseerumise lootusega stardivad kindlasti kolmikhüppaja Liane Pintsaar (Tartu SS Kalev)
ja kaugushüppaja Sirkka-Liisa Kivine (TÜ ASK). Suvise Barcelona EM normitäitjatest on talvise Eesti meistritriitli nimel võistlemas Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubi sportlastest veel Nikolai Vedehin (3000m). Eesti mitmevõistluse teine number Võru KJK Lõunalõvi esindaja Andres Raja püüab kõrgeimat kohta 60m tõkkejooksus. KJK Vike mitmevõistleja, Barcelona EM normitäitja Mikk Mihkel Arro võistleb 60m ja 60m tõkkejooksus. Odaviskaja Raine Kuningas (Pärnu Kalev) teeb sisemeistrivõistlustel kaasa kuulitõukes ja kaugushüppes ning 400m tõkkejooksja Aarne Nirk (Sportkeskus.ee) võistleb sisetingimustest tõketeta distantsidel: 400m ja 800m.

Võistlusel ei osale sellel hooajal Eesti siserekordit 400m jooksus uuendanud Maris Mägi (TÜ ASK), valmistub Doha sise-MM´ks treeninglaagris Austraalias.
Seoses õpingute ja võistlustega USA-s jääb selle aasta meistrivõistlustest eemale ka Eesti kiireim mees Marek Niit (KJK Saare). Vigastuse tõttu jääb võistlusest eemale kolmikhüppaja Kaire Leibak (Tartu SS Kalev). Kuulitõukaja Taavi Peetre (TÜ ASK) loobub võistlusest teda kimbutava külmetushaiguse pärast. Teistest oma ala esinumbritest, kuid sisehooajal mitte võistlevatest sportlastest on kolmikhüppaja Jaanus Uudmäe (Nõmme KJK) ja kaugushüppaja Tõnis Sahk (Tallinnmeeting) edukalt taastumas 2009. a suvel saadud traumadest ning mõlemad mehed on alustanud tugevaid treeninguid valmistumaks 2010. a suviseks võistlushooajaks.

Võistluste algus on mõlemal päeval kl 15:00. Pealtvaatajatele on sissepääs võistlusele tasuta.
Võistluse ajakava ja stardinimekirjad on nähtavad EKJL kodulehel: www.ekjl.ee/est/voistlused/voistluskalender/2010_sise_eesti_mv


Uudis lisatud: 19.02.2010
 


Delfi Sport