Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


DnB NORD Panga vana-aasta jooks kutsub jooksjaid heategevusele

Pühapäeval, 27. detsembril toimub juba seitsmendat korda DnB NORD Panga vana-aasta jooks. Tegemist on heategevusjooksuga, mille kõik osavõtutasud lähevad liikumisvõime kaotanud laste ravi toetuseks.

 

Osalejatel on valida kahe distantsi vahel. 6,2 km pikkune ring ootab kõiki jooksusõpru ja kepikõnni harrastajad. Neile, kes soovivad pikemat pingutust, on ka sel aastal kavas klassikaline maratonidistants. Võistluskeskus asub Premia Jäähalli juures ja jooksurada kulgeb Kakumäe kergliiklusteedel.

Kõik DnB NORD Panga vana-aasta jooksu osavõtutasud lähevad Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (Haapsalu NRK) toetuseks, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi.

 

DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma sõnul on hea meel tõdeda, et olenemata talveilmast ja võimalikest miinuskraadidest või vihmasajust on varasemate aastate viimastel päevadel kohale kogunenud märkimisväärne seltskond jooksusõpru, kes lisaks oma tervislikule eluviisile annavad ka panuse nende toetuseks, kes ise liikuda ei saa. „Loodame jooksjate arvu ning sellega kaasnevate heategevussummade jätkuvat kasvu ka sellel aastal,“ sõnas Pajoma.

 

DnB NORD Panga vana-aasta jooksu osavõtutasud, mis lähevad laste toetuseks, on:
6,2 km – 100 krooni 
Maraton – 420 krooni

Jooksu juhend ja registreerimine asub aadressil www.stamina.ee/rahvajooks

Peale jooksu on kõigil lõpetajatel võimalus rinnanumbri ettenäitamisel tasuta külastada Tabasalu Spordikompleksi ujulat ja sauna.

 

DnB NORD Panga vana-aasta jooksuks valmistudes on kindlasti kasulik lugeda järgmiseid näpunäiteid:

Kuidas jooksusõpradel vältida talvist kaalutõusu

Ohutu jooksmine talvel

Maratonijooksja 10 käsku

 

2007. aastal koguti DnB NORD Panga vana-aasta jooksu raames laste raviks 107 000 krooni ja 2008. aastal 60 000 krooni. Lisaks jooksul osalemisele saab Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetuseks teha annetuse helistades Elioni heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõnega annetatakse 35 krooni) või tehes ülekande Haapsalu NRK heategevuskontole DnB NORD Pangas a/a 9620100009926.

DnB NORD Pank toetab Haapsalu NRK-d ka läbi heategevusliku laste Teatejooksu. Koostöös MTÜ Tallinnmeetinguga toimus Teatejooks sel aastal juba neljandat korda 18 erinevas paigas üle Eesti ning jooksma tuli üle 7500 lapse. Nelja aasta jooksul on Teatejooksuga Haapsalu NRK toetuseks kogutud 335 000 krooni.


Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus soovib annetuste eest rajada Haapsallu ainulaadse ratastooli mängupargi, mille tehnilised võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult värskes õhus mängida, ratastooliga erinevatel pinnastel sõitu harjutada ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

 

 

 

 

 


Uudis lisatud: 26.11.2009
 


Delfi Sport