Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Ekideni Eesti meistrivõistlustel püstitati Eesti rekord
Ekideni Eesti meistrivõistlustel kaitses edukalt tiitlit Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi meeskond, kes kulutas kuue etapilise klassikalise maratoni läbimiseks aega 2:15.05. Teisena lõpetanud Stamina SK esinduskoosseis kaotas võitjale 2 minutit ja 38 sekundit. Viimasele poodiumikohale jooksis end ühtlase koosseisuga Sportkeskus.ee meeskond ajaga 2:19.26.
Tallinnas, Lillepi pargis toimunud ekidenil andsid kulla võitnud meeskonna võitu kõige suurema panuse Pavel Loskutov, Nikolai Vedehhin ja Tiidrek Nurme, kes kõik olid ka oma etapi päeva kiireimad. Eesti esistaier Loskutov jooksis külmas sügisilmas päeva kiireima 10 km, tema aeg oli nii hea kui 30.33. Nurme aeg viimasel etapil oli samuti päeva kiireim, ta läbis 7,195 km ajaga 22.10. 5km etapil oli ajaga 15.52 kiireim Vedehhin. Lisaks neile kuulusid Eesti meistriks tulnud võistkonda Mario Mustasaar, Margus Pirksaar ja Viljar Vallimäe
Naistest võitis Tartu Ülikooli Akadeemilise SK, kes püstitas uue Eesti rekordi. Võitjaks tulnud naiskonna aeg maratoni teatejooksus oli 2:43.17. Eelmine rekord oli aastat 1999. Meisternaiskonda kuulusid Egle Mätas, Külli Pirksaar, Sigrid Valdre, Jekaterina Patjuk, Laura Suur ja Liina Tšernov. Teise ja kolmandana lõpetasid vastavalt Sportkeskus.ee ja eelmise aasta võitja Tallinna SS Kalevi naiskonnad.
Kokku lõpetas ekideni 15 meeskonda ja 6 naiskonda. Arvukamalt võistkondi oli välja pannud Sportkeskus.ee, kes oli esindatud kolme mees- ja ühe naiskonnaga.

TULEMUSED
2009.a Ekideni Eesti MV, 10.oktoober 2009
MEHED
NAISED

Uudis lisatud: 10.10.2009