Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


28.Jooks ümber Pühajärve toob starti ligi tuhat jooksjat

Laupäeval, 11.juulil kell 12 antakse start 28. jooksule ümber Pühajärve. Mayeri Järvejooksude sarja kolmandale jooksule, 10,7 km pikkusele ringile ümber Pühajärve on oodata rekordarv osalejaid.  Neljapäeva hommikuks on end kirja pannud üle 900 jooksusõbra. Lisaks jooksjatele on oodatud ka kõik kepikõndijad, sest ümber Pühajärve saab harrastada ka kepikõndi. 1000 esimest lõpetajat ootab finišis medal ja Mayeri pesupulber.
Kell 11 on kõik väikesed jooksusõbrad oodatud Pühajärve Puhkekeskuse pargis toimuvatele Lotte lastejooksudele. Lapsed saavad end kirja panna enne starti ja osalemine lastele on tasuta.

Meeste konkurentsis on kohal peaaegu kõik Eesti parimad pikamaajooksjad. Mayeri Järvejooksude sarjas peale kahte jooksu liidrikohal olevast Vjatseslav Koshelevist Sillamäe Kalevist üritavad Pühajärvel kiiremad olla üldjärjestuses teisel ja kolmandal kohal asuvad Sportkeskus.ee esindaja Taivo Püi  ja lätlane Viktors Slesarenoks. Starti on lubanud tulla ka viimaste aastate parim Eesti pikamaajooksja Pavel Loskutov Tartu Ülikooli ASK-st. Naistest on peapretendent esikohale Külli Pirksaar.

Lisaks rahvasportlastele ja tippjooksjatele on 28.Jooksule ümber Pühajärve end kirja pannud ka paljude erinevate alade tippsportlased. Starti on lubanud tulla eelmisel  hooajal suure sammu maailma suusatippu teinud Aivar Rehemaa. Naissuusatajate au hoiab kõrgel Piret Pormeister. Osalema on oodata ka teisi Otepääl treeninglaagris viibivaid Eesti koondise murdmaasuusatajad ning orienteerujaid. 

Sarja spordipartner adidas nõustab Pühajärve Puhkekeskuse pargis õige jooksujalanõu valikut ja pakub väga heade hindadega uusimat adidase  jooksuvarustust. Sparta Spordiklubi fitnessitreenerid teevad enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu. AS Surgitechi eestvedamisel mõõdavad terviseedendajad Pühajärve jooksul osalejatel veresuhkru, kolesterooli, vererõhu ja rasvaprotsendi näitajad ning kannavad need spetsiaalsele tervisekaardile.

 

Viimane võimalus end registreerida 27.jooksule ümber Pühajärve on 2 tundi enne starti Pühajärve Puhkekeskuse pargis.
Info ja registreerimine
www.stamina.ee/jarvejooks.
Mayeri Järvejooksude tulemused peale 80.Suurjooksu ümber Viljandi järve ja 38.Jooksu ümber Harku järve.

Uudis lisatud: 09.07.2009
 


Delfi Sport