Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


2.Kadrijooks paneb jooksusõbrad taas seelikutes jooksma

Stamina Spordiklubi korraldab kadrilaupäeval ehk pühapäeval, 24.novembril teist korda Kadrijooksu. Nagu korralikele jooksuvõistlustel ikka, nii antakse ka Kadrijooksul osalejatele kiibiga numbrid ning võetakse aeg ja tekib paremusjärjestus. Distantsi pikkus on 5 km, aga eesmärgiks ei tohiks Kadrijooksul olla uue isikliku rekordi püstitamine, vaid eelkõige meelelahutus ja ühine katri jooksmine.

Sportlikku mõõdet lisab üritusele võistluskeskuse asumine Kadrioru staadionil, kus antakse ka start ja toimub finišeerimine. Kadrioru pargis kulgev 5 km pikkune rada on omakorda vägagi kultuurilooline, sest möödub mitmest pargi vaatamisväärsusest. Kadrisantide jooksurada möödub katri joostes KUMUst, Presidendi lossist, kunstimuuseumist, luigetiigist, Poska ja Kreutzwaldi mälestusmärkidest ja paljust muust huvitavast.

Traditsioonide kohaselt saavad kõik kadrisandid finišis kindlasti ka kommi ning muud kehakinnitust ja janukustutust

Eelmisel aastal esimest korda korraldatud Kadrijooks leidis hea vastuvõtu ja nii toimubki sel aastal siis 2.Kadrijooks.  Kadrijooksu laiemaks eesmärgiks on pakkuda kõikidele soovijatele võimalust üheskoos joosta katri ja tähistada selliselt Eesti vana kommet.
Nagu esimesel korral, nii ka seekord saavad osalejad korraldajate poolt jooksmiseks igati sobivad seelikud, millega kõik osalejad on kohustatud startima, distantsi läbima ja ka finišeerima. Seelik jääb peale jooksu osalejale, mis võimaldab kadri laupäeva õhtul minna veel kodukandis katri jooksma või siis naistel ka järgmist kuuma suve nautida.

Boonusena saab seelikut kanda kahte moodi. Traditsiooniliselt on seeliku värvel vöö kohal ning ebatraditsiooniliselt tõmmatakse seelik kaenla alla ja sel juhul muutub seelik miniseelikuks.

Info ja registreerimine www.stamina.ee/klubi

2018.aastal toimunud 1.Kadrijooksu kokkuvõte ja fotod


Uudis lisatud: 15.09.2019
 


Delfi Sport