Unustasid salasõna
Registreeru kasutajaks


Kadrijooks toob jooksusõbrad ühiselt katri jooksma

Kadrijooks toimub kadrilaupäeval ehk laupäeval, 24.novembril. Nagu korralikele jooksuvõistlustel ikka, nii antakse ka Kadrijooksul osalejatele kiibiga numbrid ning võetakse aeg ja tekib paremusjärjestus. Distantsi pikkus on täpselt 5 km, aga eesmärgiks ei tohiks Kadrijooksul olla uue isikliku rekordi püstitamine, vaid eelkõige meelelahutus ja ühine katri jooksmine.

Sportlikku mõõdet lisab üritusele võistluskeskuse asumine Kadrioru staadionil, kus antakse ka start ja toimub finišeerimine. Kadrioru pargis kulgev 5 km pikkune rada on omakorda vägagi kultuurilooline, sest möödub mitmest pargi vaatamisväärsusest. Kadrisantide jooksurada möödub katri joostes KUMUst, Presidendi lossist, kunstimuuseumist, luigetiigist, Poska ja Kreutzwaldi mälestusmärkidest ja paljust muust huvitavast.

Traditsioonide kohaselt saavad kõik kadrisandid finišis kindlasti ka kommi ning muud kehakinnitust ja janukustutust

Kadrijooksu mõte tekkis kahe asjaolu kokkulangemisel. Nimelt on korraldajatel kasutada jooksmiseks igati sobivaid seelikuid ning teiseks on sel aastal kadripäev ja ka kadrilaupäev nädalavahetusel.  Nii pandigi need kaks asja kokku ja sündis mõte korraldada Kadrijooks, mille laiemaks eesmärgiks on pakkuda kõikidele soovijatele võimalust üheskoos joosta katri ja tähistada selliselt Eesti vana kommet.

Seelik antakse korraldajate poolt, millega kõik osalejad on kohustatud startima, distantsi läbima ja ka finišeerima. Seelik jääb peale jooksu osalejale, mis võimaldab kadri laupäeva õhtul minna veel kodukandis katri jooksma või siis naistel ka järgmist kuuma suve nautida.

Korraldajate poolt antavad seelikud sobivad jooksmiseks hästi. Kuna tõe kriteerium on praktika, siis on seeliku läbinud jooksurajal testjooksu. Ning boonusena saab seelikut kanda kahte moodi. Traditsiooniliselt on seeliku värvel vöö kohal ning ebatraditsiooniliselt tõmmatakse seelik kaenla alla ja sel juhul muutub seelik miniseelikuks.


Info ja registreerimine www.stamina.ee/triatlon


Uudis lisatud: 01.11.2018
 


Delfi Sport