UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Märts 2020
 
 
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 

Stamina > Uudised
Stamina mees- ja naiskond saavutasid ekideni Eesti meistrivõistlustel hõbemedalid

Kergejõustikuhooaja viimased Eesti meistrid selgusid ekidenis ehk maratoni teatejooksus, kus võistlejail tuleb läbida 5+10+5+10+5+7,195 kilomeetrit. Kolmandat aastat järjest Tallinnas, Lillepi pargis toimunud võistlus algas Staminale väga edukalt. Stamina esindusmeeskond püsis liidrikohal enam kui pool distantsist kuniks Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi (TÜ ASK) kaardipakist tõmmatud “jokker”, Tiidrek Nurme viis tartlased juhtima. Kuid meeskond ei andnud alla ning võitles vapralt edasi. Enne viimast vahetust jäi Stamina meeskonda liidrist lahutama vaid 28 sekundit. Viimases vahetuses jooksid ankrumehed Aleksei Markov ja Roman Fosti esimesed 2 ringi sekundi pealt täpselt sama kiiresti. Oli selge, et kui sillamäelane enam „haamrit“ ei saa, siis Romkal puudub võimalus puhta jooksuga liidrit püüda. Nii ka läks, kahjuks. Kuld jäi seekord veel TÜ ASK-ile. Hõbeda pälvinud tiimis jooksid vahetuste järjekorras: Kristo Reinsalu, Sergei Tšerepannikov, Aleksei Saveljev, Ilja Nikolajev, Taavi Tambur, Roman Fosti.

Naiste võistluses suutis Stamina esimesed kaks vahetust pidada vapralt tartlannadega sammu. Liis-Grete andis 2. vahetuse üle veel liidrina. Edasi pani juba Tartu Ülikool, kuhu kuulub Eesti naiste pikamaajooksu absoluutne paremik, oma paremuse vaikselt aga kindlalt maksma. Hõbeda võitnud Stamina naiskond jooksis koosseisus Janelle Tarum, Liis-Grete Arro, Merill Mägi, Evelin Kärner, Marianne Leppmets ja Olga Andrejeva.

Võistluse kokkuvõttes võib öelda, et nii Stamina meeskond kui ka naiskond suutsid end realiseerida üsna maksimumi lähedaselt. Võrreldes teiste võistkondadega ei olnud Staminal suuremaid tagasilööke ega ühtki nõrka lüli, kes oleks langenud ansamblist välja. Stamina meestel on igatahes hammas nüüd veel rohkem verel ning järgmine aasta Eesti “AKSK” - TÜ ASK vaevalt et pääseb.

Meeste
tulemused 
Naiste
tulemused
Ekideni
fotod


Uudis lisatud: 10.10.2011