UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiRattasoitTreeningnuanneFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Detsember 2019
 
 
ETKNRLP
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
 

Stamina > Uudised
Roman Fosti võistleb Pariisi sise EMil 1500 m distantsil
Eesti Kergejõustikuliidu (EKJL) juhatus kinnitas Pariisis 4.-6. märtsini toimuvatele Euroopa sisemeistrivõistlustele sõitva koondise, kelle hulka kuulub ka 1500 m distantsil startiv Stamina spordiklubi jooksja Roman Fosti.
.
Roman Fosti ütles Jooksuportaalile, et läheb EMil kindlasti üritama isiklikku rekordit. "Väiksema eesmärgiga ei ole mõtet sinna minna. Kui õnnestub, siis miks mitte ka üle lüüa Tiidrek Nurme Eesti siserekord," lausus Fosti. Eeljooksudes läheb tema arvates taktikajooksuks ja algus kujuneb rahulikuks, mis sobibki rohkem. "Vorm on järjest paranenud. Kahe nädala jooksul, mis EMini jäänud, läheb see veel paremaks," täheldas Fosti.

Kuigi Fosti ei ole sise EMi norm 3.46,14 täitnud, on ta EKJL-i peatreeneri Aivo Normaku sõnul näidanud 2011. aasta sisehoooajal tõhusat arengut ja saavutanud sportlikes tulemustes uue kvaliteedi. "Seda kirjeldavad ilmekalt ka vaatemängulised duellid Eesti esinumbri ja rekordiomaniku Tiidrek Nurmega Eesti meistrivõistlustel ja viimasel Kuldliiga etapil," märkis Normak. "Euroopa meistrivõistlustele sportlasi lähetades püüame tagada erinevate alarühmade võrdset kohtlemist. Võimalusel lähetatakse igast alagrupist tiitlivõistlusele vähemalt üks esindaja," lisas alaliidu peatreener.

EKJL kestvusjooksu alarühma juhi Toomas Tarmi sõnul otsustas alaliidu juhatus Fosti kasuks, kuna viimane on heas vormis ja Eesti esinumber Tiidrek Nurme loobus suurvõistlusel osalemisest. "Sisetingimustes joostud aeg 3.48 võrdub väljas umbes 3.44-ga ja sellega pole sugugi piinlik EMile minna. Ootaks Fostilt isikliku rekordi 3.48 lähedast aega ja enda tasemele vastavat jooksu," ütles Tarm. Tema arvates tuleb ala arengu huvides 100 protsenti ära kasutada kõik võimalused joosta Euroopa ja maalima konkurentsis, kaasa arvatud tiitlivõistlustel eeldusel, et tase vähegi kannatab. "Päris nalja tegema, nagu mõned riigid teevad, pole mõtet minna. Õnneks on meil selles suhtes väike murrang toimunud. Vahepeal kahjuks loobuti väljas võistlemisest kui medalivõimalust ei nähtud ja jooksu puhul tähendab see sisuliselt ainult kodus istumist, mis on arengule hukutav," rääkis Tarm.


Uudis lisatud: 23.02.2011