UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Aprill 2020
 
 
ETKNRLP
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   
 

Stamina > Uudised
81.Suurjooks ümber Viljandi järve avab EMT Järvejooksude sarja

Esmaspäeval, 26.aprillil lõpeb internetis eelregistreerimine 81.Suurjooksule ümber Viljandi järve, mis avab 2010. aasta EMT Järvejooksude sarja.

 

EMT Järvejooksude sari kutsub kõiki jooksusõpru taas regulaarselt harjutama ja osalema nelja kuu jooksul neljal populaarsel järvejooksul. Viimastel aastatel palju populaarsust võitnud järvejooksude sari alustab ka 2010. aastal Viljandis. Traditsiooniliselt 1. mail toimub järjekorras juba 81. Suurjooks ümber Viljandi järve, mille raames selguvad ka Eesti meistrid murdmaajooksu pikal distantsil. Enne jaanipäeva, 12. juunil toimub Tallinnas 39. jooks ümber Harku järve. Suve keskel on jooksjad oodatud Otepääle, kus 10. juulil tehakse 29. korda tiir ümber Pühajärve. EMT Järvejooksude viimane etapp toimub 28. augustil Tallinnas, kus toimub 38. jooks ümber tallinlaste joogivee allika Ülemiste järve.

 

Stamina Spordiklubi poolt korraldatava EMT Järvejooksude sarja kogupikkuseks on peaaegu 43 km. Nii moodustab nelja jooksu distantside summa praktiliselt täismaratoni  ja annab suurepärase motivatsiooni jooksusõpradel maist augustini sihipäraselt harjutada, et siis septembri keskel osaleda juba Tallinna Sügisjooksu raames toimuval maratonil.

Ka kepikõndijad on oodatud EMT Järvejooksudele osalema, sest kõigi ürituste raames võib tiiru ümber järve teha ka kepikõndi  harrastades. Vaid 81.Suurjooksul ümber Viljanid järve tuleb kepikõndijatel eraldi arvestuses registreerida. Teistel jooksudel on üks registreerimine ja liikumisviis on osaleja endi valida. Kepikõndijad stardivaid vaid peale jooksjaid. 

 

Sarja spordipartner adidas koos Rademariga motiveerivad jooksusõpru osalema kõigil järvejooksudel, sest kõigil neljal jooksul tulemuse protokolli saanuid ootab suurepärane adidase jooksusärk. Kõigil jooksudel pakutakse soovijatele võimalust teha footscani jalatesti, mille tulemused lihtsustavad jooksujalanõude valikut. Samuti on võimalik jooksudel osta uusimat ja parimat adidase jooksuvarustust.


Sparta Spordiklubi
fitnessitreenerid teevad igal jooksul enne järveringile minekut jooksusõpradele meeleoluka soojenduse. Eesmärgiks valmistada võistlejad ette ees ootavateks katsumusteks ning anda neile rajale kaasa hea tuju ning mõnus meeleolu.

EMT Järvejooksude etappidel on osalejatel võimalik teha terviseuuringuid. AS Surgitechi eestvedamisel mõõdavad terviseedendajad soovijatel veresuhkru, kolesetrooli, vererõhu ja rasvaprotsendi näitajad ning kannavad need spetsiaalsele tervisekaardile. Hooaja jooksul on võimalus oma tervisenäitajaid mõõta mitu korda ja nii saab ka võrrelda, kuidas sportlik eluviis on mõjunud positiivselt. Lisaks EMT Järvejooksudele saab mõõtmisi teha ka Eesti Energia Tervisejooksu etappidel. 

2009. aastal oli Järvejooksude etappidel kokku 5889 lõpetajat.  Võrreldes 2008.aasta 5037 lõpetajaga oli kasv 16,9 %. Kõigile neljale järvejooksule tegi möödunud aastal tiiru peale 361 jooksusõpra, mis on 2008. aastaga võrreldes 42 lõpetajat rohkem.

EMT Järvejooksude info ja registreerimine www.stamina.ee/jarvejooks ja 6718548

Uudis lisatud: 23.04.2010