UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiRattasoitTreeningnuanneFirmast
  Arhiiv Kalender

   
 
Oktoober 2019
 
 
ETKNRLP
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
 

Stamina > Uudised
Liikumisharrastuse levikule aitab kaasa riigiasutuste koostöö

Möödunud nädalal Kultuuriministeeriumis toimunud kohtumisel Sotsiaalministeeriumi ja tervisevaldkonna edendajatega tõdeti, et liikumine on tervisedendamise seisukohalt fundamentaalne ning tähelepanu võiks liikuda tagajärgedega tegelemiselt rohkem ennetavale tegevusele.

Kultuuriministeeriumi spordivaldkonna asekantsler Tõnu Seili sõnul olid kohtumisel osalenud asjatundjad ühte meelt, et parimaid tulemusi annab koordineeritud tegevus. „Kultuuriministeeriumi koordineerida on liikumisharrastuse valdkond, Sotsiaalministeeriumil tervisedendus, samas onmõlema tegevusvaldkonna eesmärk üks – hea tervisega ja aktiivne Eesti inimene,“ ütles Seil. „Et ühist eesmärki paremini saavutada, on mõistlik jõud koondada ja suunata riigil kasutada olevad vahendid kõige mõjusamatesse tegevustesse, planeerides näiteks koos teavituskampaaniaid.“

Tõnu Seili sõnul jäi kohtumiselt kõlama vajadus kaasata uue arengukava sihtrühmadena senisest paremini lapsed ja seeniorid, et ärgitada rohkem liikumisharrastusega tegelema ka ühiskonna nooremaid ja vanemaid liikmeid.

Kultuuriministeerium on alustanud liikumisharrastuse strateegilise arengukava 2011-2014 koostamist, mis oleks jätkuks tänavu lõppevale nelja-aastasele arengukavale. Uue strateegiadokumendi koostamise ja uuendamise raames on Kultuuriministeeriumi spordiosakond kohtunud mitmete ekspertgruppidega, et kaasata kõik olulisemad partnerid ning võtta arvesse nende arvamused senise arengukava tulemuslikkuse kohta ja arvestada ettepanekuid uue arengukava sihtide seadmisel. Toimunud on kohtumised maakondade spordiliitude ja maavalitsuste esindajatega, suuremate spordialaliitude, spordiühenduste esindajatega, spordi suurürituste korraldajatega ning möödunud nädalal ka Sotsiaalministeeriumi ja teiste tervishoiuvaldkonna esindajatega.

Uue perioodi arengukava valmib käesoleva aasta lõpuks.

www.kul.ee


Uudis lisatud: 15.03.2010