UudisedUltrajooksStamina SpordiklubiRattasoitTreeningnuanneFirmast

   
 
Mai 2017
 
 
ETKNRLP
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
 

Stamina > Uudised
Eesti Terviserajad kutsuvad: Swedbanki Tervisejooksu sari alustab juba kolmapäeval, 6.mail Tallinnas, Pirita terviseradadel

Eesti Terviserajad kutsuvad:  Swedbanki Tervisejooksu sari alustab juba kolmapäeval, 6.mail Tallinnas, Pirita terviseradadel

 

Seitsmendat hooaega alustava Swedbanki Tervisejooksu sarja  esimene etapp toimub kolmapäeval, 6. mail Tallinnas Pirita terviserajal. Tartus algab Swedbanki Tervisejooksu sari esmaspäeval, 11. mail ning Pärnus esmaspäeval, 15. juunil.
Tervisejooksu etapid toimuvad maikuust septembrini. Tallinna jooksusari koosneb 21 etapist ja jooksupäevaks on kolmapäev ning start on avatud kell 17-20.

Tartu ja ka Pärnu sarjad koosnevad 10 etapist ning joostakse esmaspäeviti. Stardiväravad on Tartus ja Pärnus avatud kell 17-19.

Jooksurajad kulgevad linnade erinevatel terviseradadel ja looduskaunites jooksuparkides. Raja pikkus on vastavalt etapile 3-5 km.

Kõik osavõtjad saavad isikliku ajavõtukiibi, mis fikseerib nende stardi- ja finišiaja.

Swedbanki Eesti peadirektori Priit Perensi sõnul on Tervisejooksu sarja toetamise eesmärk edendada sportlikkeluviise, mis aitavad kaasa meie rahva paremale tervisele ja heale toonusele. „Terviseradasid on võimalik kasutada aastaringselt ja on hea meel tõdeda, et inimesed kasutavad liikumisradasid ning võimalust looduses sportida üha rohkem,” rääkis Perens.


Jooksu korraldaja spordiklubi Stamina esindaja Urmo Raiend sõnas, et Swedbanki Tervisejooksude idee on kutsuda inimesed loodusesse liikuma ning tekitada heas mõttes sõltuvus regulaarselt liikumisharrastusega tegelemiseks. “ Kuna igal aastal lisandub sarjaga uusi osalejaid, siis võib väita, et sarja kontseptsioon inimeste liikuma kaasamisel on end õigustanud”, on Raiend veendunud.

Jooksul osalemiseks on vaja kokku panna viieliikmeline tiim ning registreeruda veebilehel www.stamina.ee või enne jooksu algust kohapeal. Swedbanki NPNK-kaardi omanikele kehtib registreerumisel 25% soodustus.

Selleks, et tiim oma jooksukorra kirja saaks, peab ühel etapil osalema vähemalt kolm tiimi liiget. Osalejate motiveerimiseks ja tunnustamiseks on sarja partnerite poolt välja pandud kõikvõimalikke auhindu. Nii näiteks ootab Tallinna parimat jooksutiimi Baltic Toursi 50 000-kroonine preemiareis. Tartu ja Pärnu tublimatele on eraldi auhinnad.

Kiirabi ja Surgitechi spetsialistid teevad sarja etappidel terviseuuringuid, mõõtes osalejate vererõhku, rasvaprotsenti, kolesterooli ja veresuhkru näitajaid. Samuti antakse nõu, kuidas oma tervisekäitumist parandada. Avatud on lastetelk kuhu saab jooksu ajaks lapsi järelevalve all mängima jätta ning rattahoid.

Erinevad jooksubrändid pakuvad etappide raames võimalust tutvuda uusima jooksuvarustusega.


Swedbanki tervisejooksudele on tänase seisuga kolmes linnas registreerunud  üle 400 viieliikmelise tiimi. Tallinna sarjale on registreerimine internetis avatud 5.mai õhtuni.

Samuti saab registreerida esimesel etapil ka kohapeal sekretariaadis. 

Info ja registreerimine

6718548

stamina@stamina.ee

www.stamina.ee

Uudis lisatud: 05.05.2009