11121314151617
18192021222324
252627282930

Stamina > Uudised
Košelev võitis 80.Suurjooksul ümber Viljandi järve oma esimese Eesti meistritiitli

Mayeri Järvejooksude sarja avaürituse, 80. Suurjooksu ümber Viljandi järve võitis ülekaalukalt Vjatšeslav Košelev Sillamäe Kalevist. Vanameister kulutas järveringi läbimiseks aega 37.06 ning edestas Venemaa jooksjat Aleksei Sokolovi 18 sekundiga. Kolmandana jõudis finšisse lätlane Viktors Slesarenoks ajaga 37.33. Esikuuikusse jõudsid veel Taivo Püi (Sportkeskus.ee), Keio Kits (EMÜ SK) ja Ragnar Lipp (EMÜ SK).
Parim naine oli üldjärjestuses 31. kohaga lõpetanud Natalja Sokolova Venemaalt ajaga 41.06. Teise koha (üldjärjestuses 119.) sai Külli Pirksaar ( Tartu Ülikooli ASK)  ajaga 45.03 ja kolmanda (158.) Kristiina Dolmatova (Tallinna SS Kalev) ajaga 46.28. Kokku lõpetas 2717 jooksjat, mis on ka uus lõpetajate rekord. Eelmine rekord pärines möödunud aastast, kui  lõpetajaid oli 2249.

80.Suurjooksu ümber Viljandi järve raames peetud pika krossi Eesti meistrivõistluste arvestuses oli esikolmik Vjatšeslav Košelev, Taivo Püi ja Keio Kits. 41 aastasele Košelevile oli see esimeseks Eesti meistrivõistluste kuldmedaliks. Naiste meistrivõistluste esikolmik moodustasid Külli Pirksaar, Kristiina Dolmatova ja Evelin Kärner.

Mayeri Järvejooksude sarja järgmine jooks,  38.jooks ümber Harku järve toimub 13.juunil.