17181920212223
24252627282930
31

Stamina > Uudised
Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvad Roman Fosti ja Evelin Talts võitsid DFDS Järvejooksude sarja avanud 43.jooksu ümber Harku järve

2014 DFDS Järvejooksude sarja avavõistluse, 43. jooksu ümber Harku järve hommik  8.juunil ei tõotanud head, vihma sadas ja meeleolu oli nadin. Keskpäevaks olid aga vihmahood järgi jäänud ning Tallinnas ja Harku vallas kulgevale 6,6 km pikkusele järveringile startis 813 osalejat. Valdava enamuse moodustasid jooksujalu edasiliikujad, aga rivi lõpetasid ka paarkümmend kepikõndijat. Teist korda muudetud rajal toimunud jooksul sündis ka uus rajarekord.  Roman Fosti võttis võimsa lõpuspurdiga kindla võidu ja tema poolt joostud aeg 20:32.0 ületab eelmise aasta võitja Sergei Tšerepannikovi aeja 20 sekundiga. Tšerepannikov, kes oli Harku jooksu võitnud viimasel kolmel aastal, kaotas seekord oma tiimikaaslasele 5,3 sekundiga ja lõpetas teisena. Peale väikest vigastust suvise hooaja avastardi teinud Priit Aus oli ajaga 20:44.9 kolmas ja kindlustas Stamina Arcotransport tiimile kolmikvõidu.
Naistest oli kindel võitja Evelin Talts Stamina Arcotrasnport tiimist, kes ajaga 23:52,6 oli üldarvestuses 29. Naistest jõudsid poodiumile teise ja kolmandana lõpetasid Kaisa Kukk Spartast ja võitja tiimikaaslane Olga Andrejeva.
Harku jooks oli mõlema võitja Roman Fosti ja Evelin Taltsi jaoks viimane nii lühike võistlusdistants enne augusti keskel Zürichis toimuvaid Euroopa meistrivõistlusteks, kus neid ootab ees Euroopa paremikuga konkureerima juba maratonis.
Enne Harku järvejooksu toimusid Harku rannas Mumuu lastejooksud, kus kuni 12 aastased lapsed jooksid 250 m ringi. Jooksupisikuga sai nakatatud 121 väikest jooksusõpra
43.jooks ümber Harku järve tulemused

DFDS Järvejooksude sari jätkub Otepääl
DFDS Järvejooksude sari jätkub laupäeval, 5.juulil toimuva 33. jooksuga ümber Pühajärve, kus 10,7 km pikkune ring Otepää kuppelmaastikul pakub lisaks jooksurõõmule ka silmale kauneid vaateid. Juuli lõpus, 27.juulil toimub Suvejooks ümber Saadjärve, mis on sarja uus ja ühtlasi ka pikim etapp. 17,5 km pikkune ring ümber Saadjärve annab hea ülevaate Vooremaa laugjast maastikust. Lisaks jooksul osalemisele on võimalik külastada ka Äksi Jääaja Keskust, Vudila mängumaad ja Elistvere loomaparki. Traditsiooniliselt lõpetab ka sel aastal DFDS Järvejooksude sarja 30.augustil  juba 42. jooks ümber Ülemiste järve. 14 km ring pakub unikaalse võimaluse joosta üks kord aastas ümber Tallinna joogivee reservuaari ja tutvuda veepuhastusjaamaga.
DFDS Järvejooksude etappide stardid on kell 12 ja igal jooksul toimuvad kell 11 Mumuu lastejooksud. Kõigile järveringidele on oodatud ka kepikõndijad ja iga jooksu lõpetajale riputatakse kaela medal. Sarja peatoetaja DFDS Seaways poolt on sarja läbinutele atraktiivne reisipakkumine Rootsi

Uudis lisatud: 09.06.2014