24252627282930
31

Stamina > Uudised
Jaanus Pedak asus juhtima Eesti maratoni edetabelit

Laupäeval, 28. märtsil peetud 36. Otepää - Tartu klassikaline jooksumaraton kujunes osalejatele raskeks katsumuseks. Joosta tuli jahedas ilmas, sest sooja oli vaid 1-3 kraadi. Lisaks raskendas jooksmist ka vihm ja vastutuul.
Otepää kesklinna kogunes stardijoonele 41 pikamaajooksjat, kes ka kõik kenasti lõpuni jõudsid. Tartu Tamme staadionile jõudis esimesena tallinlane Jaanus Pedak. Aasta lõpus Vana-aasta maratonil teiseks jäänud Pedaku võiduaeg oli 2:53.40. Teisena lõpetas VAK Staieri esindaja  Andi Linn ajaga 2:56.43. Kolmanda ja neljandanad lõpetasid Stamina spordiklubi esindajad Allan-Peeter Jaaska ja Margo Siimumäe, kelle ajad olid vastavalt 3:00.26 ja 3:03.18. Naistest võitis Kaja Vals VAK Staierist ajaga 3:28.44. Märkimist väärib 34. lõpetanud 73-aastane kiviõlilane Eino Tolga, kes oli vanim osavõtja. 33. koha sai Elva väsimatu jooksumees Matti Silber, kes on osalenud kõigil 36 korral.

Huvilised said joosta ka poolmaratoni, start oli Pangodis. Osalejaid kogunes 26 ja kõik ka lõpetasid. Võitis Tarmo Reitsnik Stamina Spordiklubist ajaga 1:22.26, teisena lõpetas Reget Roomet Pärnust (1:23.40) ja kolmandana Tartumaa mees Indrek Roos (1:27.46). Parim naine oli tartlanna Eva Liivak (1:47.48)
Võistluse korraldasid Tiit Tali ja Aivo Noormets.