13141516171819
20212223242526
27282930

Stamina > Uudised
83. Suurjooksul ümber Viljandi järve võitsid Eesti meistri tiitlid Keio Kits ja Evelin Talts

83. Suurjooksul ümber Viljandi järve, mis avas ka EMT Järvejooksude sarja, selgusid Eesti meistrid murdmaajooksu pikal distantsil. Meestest saavutas kindla võidu ja tuli Eesti meistriks Keio Kits (EMÜ SK) ajaga 36.57. Teiseks jooksnud külalisvõistleja Venemaalt Aleksei Sokolov kaotas Kitsele 9 sekundiga. Kolmanda koha ja Eesti MV hõbemedali võitis ajaga 37.32 Viljar Vallimäe (Sportkeskus.ee). Meistrivõistluste pronksmedalile jooksis üldarvestuses viiendana lõpetanud Taivo Püi (Sportkeskus.ee).

Naistest krooniti Eesti meistriks Stamina Arcotransport Jooksutiimi kuuluv Evelin Talts ajaga 43.15. Hõbemedali võitis Egle Mätas (TÜASK) 44.42-ga ja pronksmedali Olga Andrejeva (Stamina Arcotransport Tiim) 45.39-ga.

Võistkondlikus arvestuses, kus arvesse läks seitsme kiirema jooksja tulemus, oli kiireim Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Teine ja kolmas koht kuulusid Stamina Spordiklubi ja VAK Staier. Kokku osales 39 tiimi.

Kokku sai 83. Suurjooksul ümber Viljandi järve tulemuse lõpuprotokolli 3215 liikumisharrastuse sõpra, seal hulgas 2832 jooksjat ja 383 kepikõndijat.