18192021222324
252627282930

Stamina > Uudised
Viljar Vallimäe ja Jekaterina Patjuk võitsid 39. jooksu ümber Ülemiste järve

2011 EMT Järvejooksude sarja lõpetanud 39. jooksul ümber Ülemiste järve ei olnud vastast valitsevale Eesti meistrile poolmaratonis Viljar Vallimäele. Tartu Ülikooli ASK esindaja paremus pääses maksmusele järveringi teisel poolel ja veenev võit 14 km pikkusel järveringil tuli ajaga 44.24,5.  Teisena lõpetanud võitja klubikaaslane Aleksei Markov kaotas võitjale minuti ja 42 sekundiga. Viimase poodiumikoha hõivas ajaga 46.18,8 Taivo Püi klubist Sportkeskus.ee. Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Jekaterina Patjuk.  Tartu Ülikooli ASK esindaja saavutas ajaga 51.41,7 üldarvestuses kõrge 19. koha. Teiseks jooksis end Annika Rihma Sportkeskus.ee-st ja kolmas oli võitja klubikaaslane Liina Luik. Kokku sai 39. korda korraldatud jooksul ümber Ülemiste järve tulemuse kirja 952 jooksu- ja kepikõnnisõpra.

Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 5km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 75 jooksu- ja kepikõnnisõpra. Metsajooksu kiireim oli ajaga 18:56 Ando Veebel Tallinna Vesi esindaja.
Enne järve jooksu toimunud POP lastejooksudel osales 238 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Tallinna Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1265 jooksu - ja kepikõnniharrastajat