31

Stamina > Uudised
Staminale edukaid murmaajooksu meistrivõistlusi kroonis Roman Fosti kuldmedal

ETV videouudis
Pühapäeval, 24. aprillil suvise kergejõustikuhooaja avanud Eesti murdmaajooksu meistrivõistlused osutusid Stamina SK-le väga edukaks. Esimest korda Stamina-Arcotransport Running teami nime all võistelnud jooksjad võitsid kokku viis medalit ( 1+3+1 ) ja saavutasid kaks neljandat kohta. Kuldmedaliga alustas suvist tiitlivõistluste hooaega Roman Fosti. Hõbemedalid võitsid Evelin Kärner, Kristina Dolmatova ja Sergei Tšerepannikov. Pronksmedali võitis Liis-Grete Arro. Neljandana lõpetasid oma jooksu Ilja Nikolajev ja Vladimir Vaher. Kulla ja hõbedad võitnud jooksjate treener on Urmas Randma, kes oli nelja medaliga ka nende meistrivõistluste edukaim treener.

Eesti murdmaajooksu meistrivõistlustel selgitati paremus viies vanuseklassis ning jagati naiste ja meeste seas välja kokku kümme medalite komplekti. Kokku osales erinevates vanuseklassides 145 jooksjat.

Päeva viimastele medalitele konkureeriti meeste ja naiste põhiklassis. Meeste 4 km pikkusele distantsile oli end kirja pannud koguni 28 jooksjat, kellest võistlustulle asus 25. Praktiliselt kolmandiku, täpsemalt 8 jooksjaga oli esindatud Stamina SK. Esimesed kaks kilomeetrist ringi hoidsid eeldatavad favoriidid, Stamina SK esijooksjad Roman Fosti ja Sergei Tšerepannikov end tagasi. Kolmandal ringil lisasid nad aga tempot ja läbisid ringi juba alla 3 minuti. Ainsana suutis nendele järgneda klubikaaslane Ilja Nikolajev. Fosti ja Tšerapannikov püsisid koos pea lõpuni. 100 m enne finišit suutis Fosti klubikaaslasest Tšerepannikovist mööda spurtida ja võita Eesti meistritiitel ajaga 11.57. Tšerepannikov jäi maha 2 sekundiga. Pronksmedalile tuli viimase ringi alguses tõusul Ilja Nikolajevist möödunud Aleksei Markov (TÜASK) ajaga 12.09.

Naiste sama pikal distantsil tegi juba esimesel ringil vähemalt 15 sekundilise edu sisse Jekaterina Patjuk (TÜASK). Kolm ringi jooksid koos Liina Luik (TÜASK), Evelin Kärner (SK Stamina) ja Annika Rihma (Sportkeskus.ee). Viimasel ringil jäi Luik esikolmikust maha. Eesti meistritiitli võitis ettearvatult Jekaterina Patjuk ajaga 13.58. 200 m enne lõppu möödus Evelin Kärner Annika Rihmast ning võttis viimase ees hõbeda ajaga 14.21. Rihma kaotas Kärnerile 4 sekundiga.

Evelin Kärneri teine koht oli seda hinnatavam, et päev enne murdmaa meistivõistlusi oli ta võitnud 16 km pikkuse Kõrvemaa Kevadjooksu. Samal jooksul lõpetas Ilja Nikolajev Keio Kitse järel teisena.

Noorsoo vanuseklassis võttis meeste seas võidu Kei Kits, kes 5 km distantsil pani oma paremuse Priit Ausi ees maksma viimasel ringil. Kolmandana lõpetas Karl-Rauno Miljand.

Naisnoorsoo vanuseklassis ei olnud vastast Laura Suurele. Teise ja kolmandana lõpetasid Kristina Dolmatova Stamina SK-st ja Jevgenia Mateitšuk Tallinna SS Kalevist.

Meesjuunioride hulgas oli kindel võitja Dmitri Aristov KJK-st Atleetika. Teise ja kolmandana lõpetasid Taavi Kruut Audentest ja Valeri Poddevalin Tallinna SS Kalevist. Esimesena pidi poodimilt välja jääma Vladimir Vaher Stamina SK-st.

Naisjuunioride seas oli kindel võitja Kelly Nevolihhin Rakvere KJK-st VIKE. Talle järgnesid Kaidi Kivioja Rakvere KJK-st VIKE ja Liis-Grete Arro Stamina SK-st.

2011 Eesti murdmaa meistrivõistluste poiste ja tüdrukute A ja B vanuseklasside parimad ja kõigi vanuseklasside kõik tulemused

Uudis lisatud: 24.04.2011