24252627282930
31

Stamina > Uudised
Saaremaal võisteldi Eesti meistritiitlitele duatlonis

Laupäeval, 25.septembril toimusl järjekorras juba 15. Saaremaa duatlon, mis on alates 1995.aastast Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus. Samuti selgusid Saaremaal Eesti meistrid  duatlonis ja pandi paika Eesti Triatloni Liidu duatloni karikasarja lõplik paremusjärjestus.

Saaremaa duatloni põhivõistluse (5km jooksu - 20km rattasõitu - 2,5km jooksu) võitis Mart Suurkivi ajaga 58.38,7. Teisena jõudis finišisse Karl-Rauno Miljand (aeg 59.00) ja kolmandana Harri Sokk (aeg 59.32).

Võistluste käik sarnanes suurelt jaolt eelmisel nädalavahetusel Tabasalus  toimunud duatloni karikasarja III etapiga, kus kohe stardist asusid liidriteks Mart Suurkivi ja Karl-Rauno Miljand. Esimesed 2,5km joosti koos, siis tõstis Mart tempot ja lõpetas 5km ajaga 16.11, edestades Karl-Raunot 28 sekundiga. Kolmandana lõpetas 5km jooksu Priit Ailt ajaga 17.09 ja neljandana Indrek Teppo - 2010.augustis Eesti täispika triatloni alla 9 tunniga lõpetanud mees . Rattarajal oli ettearvatult kiireim Harri Sokk, kes suutis rattarajal mööduda nii Indrekust kui Priidust ning peaaegu kätte saada ka koos vahetusalasse jõudnud Karl-Rauno ning Mardi. Teisel jooksuetapil oli taas kiireim Mart, kes läbis 2,5km ajaga 10.31.

Naiste arvestuses suutis seekord enda paremuse noorte ees maksma panna meie viimaste aastate parim naistriatleet Alma Sarapuu. Kuigi Kaidi Kivioja oli kiirem mõlemil jooksuetapil, suutis Alma Kaidist rattarajal mööduda ja oma edu lõpuni hoida. Tõsist konkurentsi pakkus neile ka juuniorite klassi kuuluv Liis-Grete Arro. Naiste 3 parimat lahutas finišis 12 sekundit.

Noorte B klassi kiireimad olid Rahel Kallas ja Steven Kalf, A klassi kiireimad Kaidi Kivioja ja Kristen Kivistik, juunioride parimad Triin Gede ja Mart Suurkivi, Laste C klassi parimad Laura Kallas ja Cevin Anders Siim, Laste D klassi parimad Ruth Kübard ja Johannes Sikk. Veteranide arvestuses tulid oma vanuseklasside võitjateks Terje Odamus ja Margus Tamm, Sirje Kõresaar ja Jürgen Ligi, Tõnu Odamus ning Tambet Juhanson.

ETL duatloni karikad võitsid hooaja kokkuvõttes naistest Alma Sarapuu ja meestest Harri Sokk. Juunioritest tulid karikavõitjateks Liis-Grete Arro ja Mart Suurkivi, noorte A klassis Kaidi Kivioja ja Aleksandr Vorobjov, noorte B klassis Rahel Kallas ja Lauri Otsmaa. Lastest võitsid duatloni karikasarja Laura Kallas ja Cevin Anders Siim ning Getriin Marii Lessing ja Johannes Sikk. Veteranide arvestuses võitsid duatloni karikad Jaanika Rist ja Margus Tamm, Sirje Kõresaar ja Ants Einsalu, Tõnu Odamus ja Tambet Juhanson

Uudis lisatud: 26.09.2010