20212223242526
27282930

Stamina > Uudised
Staminale edukad meistrivõistlused tõid 4 kulda ja 3 hõbedat

16.-18. juulil Kadriorus toimunud Eesti kergejõustiku meistrivõistlused osutusid Stamina Spordiklubile väga edukaks.  Kokku võideti 4 kulda ja 3 hõbedat.

Stamina edukaimaks sportlaseks tuli kahe kuldmedaliga Sergei Tšerepannikov, kes laupäeval võttis kindla võidu 3000 m takistusjooksus ajaga 9.22,41. Pühapäeval suutis Sergei lausvihmas toimunud 5000 m jooksus väga põnevas lõpuduellis alistada vaid 0,13 sekundiga eelmise aasta meistri Taivo Püi. Sergei võiduaeg 14.43,46.

Mikk Pahapill osales kolmel alal ja saavutas kaks medalit. Pühapäeval kinkis Mikk endale oma 27. sünnipäevaks 110 m tõkkejooksus kuldmedali ajaga 14,24. Laupäeval saavutas Mikk igati korraliku tulemusega 7.61 kaugushüppes hõbemedali. Vaid teivashüppe 4.60 ja kuues koht valmistas nii Mikule kui ka poolehoidjatele pettumuse.

Neljanda meistrikulla tõi klubile Kaarel Lilleoja, kes põnevas 800m jooksus alistas lõpusirgel klubikaaslase Roman Fosti. Ajad vastavalt 1.52,47 ja 1.53,15. Oma teise hõbeda võitis Roman 1500 m jooksus ajaga 3.55,13. Peale kahte medaliala jooksis Roman pühapäeval veel 5000 m, kus tuli 8.koht ajaga 15.26,05.
Priidu Niit tuli kettaheites neljandaks tulemusega 53.88.

Stamina SK sportlastest olid võistlustules veel Roman Hvalõnski (1500 m 7.koht ajaga 4.06,12) ja Ilja Nikolajev (3000 m takistusjooks 5.koht ajaga10.14,32 ja 5000 m jooks 17.koht ajaga 16.19,43)

Tiitlivõistlustel mitteametliku parmejärjestuse selgitamiseks kasutatava medalite arvu järgi oli Stamina SK võidetud 4 kulla ja 3 hõbedaga Eesti kergejõustikuklubide seas kõrgel neljandal kohal. Kõige rohkem kuldmedaleid, 12 võitsid Tartu Ülikooli Akadeemilise SK sportlased. Tartu klubi võitis lisaks 3 hõbedat ja 6 pronksi. 6 kuldmedalit kogusid Audentese ja Tallinna SS Kalevi kergejõustiklased. Kalevlased võitsid lisaks 4 hõbedat ja 3 pronksi audenteslaste kahe hõbeda vastu.