24252627282930
31

Stamina > Uudised
Sander Vaher võitis III Kõva Mehe Jooksu

Laupäeval, 3.juulil Laagris, Saunapunktis toimunud III Kõva Mehe Jooksu võitis Sander Vaher. Eesti Kaitsejõudude SK esindajal Vaheril, kes võitis 2008.aastal ka esimese Kõva Mehe Jooksu, kulutas pea 8 km läbimiseks aega 26.58,1. Teise ja kolmandana lõpetasid Viljar Vallimäe ja Josep Tammemäe. Naistest võttis kindla võidu käesoleva aasta kahekordne Eesti murdmaajooksu meister Evelin Kärner, kes ajaga 32.19,2 saavutas üldjärjestuses väga kõrge 13.koha. Teise ja kolmandana lõpetasid Grete Gutman ja Liis-Grete Arro.

Võistkondadest, kuhu kuulus 3 liiget, võitis orienteerujate tiim Orienteerujad.
Kokkul lõpetas Kõva Mehe Jooksu 259 jooksusõpra, mis on 25 % rohkem kui 2009. aastal.

Stamina Spordiklubi ja Saunapunkti korraldatud Kõva Mehe Jooksu rada sarnanes krossijooksuga. Peamine erinevus teiste Eesti korraldatud jooksuüritustest seisnes aga rajal asetsevate erinevate looduslike ja spetsiaalselt jooksu jaoks ehitatud takistuste hulga poolest. Osalejatel tuli lisaks väga kuumale suveilmale osa saada ka paljudest muudest takistustest. Nii tuli neil joosta mitu korda läbi jõe ja läbida muid erinevaid veetakistusi. Lisaks ootas võistlejaid rajal ligi 5 m kõrgune heinapallide virn, 10 m pikkune mudaradas, tihe metsatukk, autokummide takistused ja palju muud huvitavat