24252627282930
31

Stamina > Uudised
39. jooksu ümber Harku järve võitis Pavel Loskutov
39. jooksu ümber Harku järve võitis Pavel Loskutov. Kindel võit tuli 6,4 km distantsil Tartu Ülikooli ASK esindajale ajaga 19.28. Teisena jõudis finišisse eelmise aasta võitja Taivo Püi klubist Sportkeskus.ee, kes kaotas võitjale 8 sekundiga. Kolmandana lõpetas ajaga 19.42 Vjatseslav Košelev Sillamäe Kalevist. Esikolmikule järgnesid Lauri Soolo, Sander Vaher ja Taavi Tambur.
Naistest jooksis ringi ümber Harku järve kõige kiiremini keenlannna Irene Chepkirui, kelle aeg 21.56 tagas üldarvestuses väga kõrge 21.koha. Teisena lõpetas võitja kaasmaalane Usila Koech ajaga 22.21. Mõlemad keenlannad esindavad Eestis Tartu Ülikooli ASK-d. Kolmanda koha sai Nõmme KJK esijooksja Evelin Kärner ajaga 23.36.
EMT Järvejooksude sarja teise etapina kavas olnud jooksu ümber Harku järve lõpetas kokku 1120 spordisõpra. Seega oli sel aastal lõpetajaid võrreldes eelmise aasta 864 jooksjaga koguni 29 protsenti rohkem. Rõõmustavalt palju oli lõpetajate hulgas õrnema soo esindajaid – 35  % ehk 402 naist tundsid rõõmu ümber Harku järve jooksmisest või kõndimisest.
Enne jooksu ümber järve jooksu toimusid Harku järve rannas Lotte lastejooksud, kus vaatamata vihmasele ilmael osales 164 last vanuses kuni 12 aastat.
EMT Järvejooksude sarja kuuluvad veel jooksud ümber Pühajärve ja ümber Ülemiste järve.
29.jooks ümber Pühajärve toimub 10.juulil ja 38.jooks ümber Ülemiste järve 28.augustil