22232425262728
293031

Stamina > Uudised
Aleksei Markov kaitses maratonis Eesti meistritiitlit
Pühapäeval, 27.septembril toimunud 27. Rahvajooksu raames korraldatud  maratoni Eesti meistrivõistlustel kaitses meistritiitlit Aleksei Markov. Spordiklubi Mitš esindajale oli see esimene maraton ja 42,195 km läbimiseks kulus tal  aega 2:34:03. Mario Mustasaar Tartu Ülikooli Spordiklubist kaotas Markovile vaid 25 sekundiga ja vahetas eelmise aasta pronksi hõbeda vastu. Kolmandana lõpetanud Andrus Lein KJK-st Vike ajaks mõõdeti 2:35:34.
Naistest võitis ja tuli esimest korda Eesti meistriks  Evelin Kärner Nõmme KJK-st. ajaga 3:14:20. Hõbedale ooksis end VAK Staier esindaja ja triatleedina tuntud Alma Sarapuu ajaga 3:16:23. Kahe eelmise aasta võitja Kaja Vals pidi seekord leppima pronksiga.
Kokku lõpetas maratoni 133 jooksjat, mis on võrreldes eeslmise aasta 91 lõpetajaga 46 % rohkem .
Võistlusprogrammi kuulunud 15 km jooksus oli ülekaalukas võitja poomaratoni MM-ks valmistuv Taivo Püi. Sportkeskus.ee esindaja aeg oli 49:04. Keio Kits kaotas võitjale 51 sekundiga ja Kaupo Sasmin pea kahe minutiga.  Naistest võitis Anneli Vaher 1:03:25, mis andis üldarvestuse 32.koha. Teise ja kolmandana lõpetasid Kristiina Dolmatova ja Galina Bernat. 15 km jooksu lõpetas 309 jooksusõpra.
27. Rahvajooksu raames toimus Pirita metsas ka ligi 5 km pikkune metsajooks ja –kõnd, kus osales 300 sörkijat ja kõndijat.
Kokku osales 27.Rahvajooksu raames toimunud erinevatel jooksudistantsidel 742 jooksjat ja kõndijat, mis on 2008. aasta 682 osalejaga 8 protsenti rohkem.
Velodroomil toimunud lastejooksudel osales 147 last, keda innustasid Lotte ja Haribo karu.