24252627282930
31

Stamina > Uudised
Saaremaa duatloni võit läks Lätti

Laupäeval, 19.septembril toimunud Saaremaa duatloni põhidistantsi võit läks esimest korda Eestist välja. Lätlasel Andreij Dmitrievil kulus distantsi, kus tuli läbida 5 km joostes, siis 20 km rattast sõites ja lõpuks veel 2,5 km joostes,  läbimiseks aega 59.40,1. Teisena lõpetas vanameister Magus Tamm, kes kaotas võitjale 23 sekundit. Kolmandaks tuli ajaga 1:00.27 Mart Suurkivi. Naiste võitjaks tuli Alma Sarapuu. Kokku sai põhidistantsil tulemuse kirja 53 duatloni huvilist, mis on ühlasi Saaremaa duatloni osavõturekord.
Laste ja noorte distantsi pikkus oli 2 km jooksu-5km rattasõitu-1km jooksu. 35 osaleja seas olid kiiremad Kristen Kivistik RK-st Viko ja
Sandra Schmidt
. Perevõistlusel oli nelja pere seas kiireim perekond Ütt.

Saaremaa duatlonil selgitati ka Eesti meistrid duatlonis. Vanuseklasside kaupa tulid Eesti meistriteks Lapsed D – Simona Gilberta Luts ja Hendrik Ütt, Lapsed C – Laura Kallas ja Ekke-Kaur Vosman, Noored B – Ksandra Schmidt ja Kristen Kivistik, Noored A – Liis-Grete Arro ja Siim Holts, Juuniorid – Mart Suurkivi, Eliit - Alma Sarapuu ja Harri Sokk, Veteranid 40 – Marika Saks ja Margus Tamm, Veteranid 50 – Sirje Kõresaar ja Meelis Kukk, Veteraniud 60 - Mart Haruoja.

Alates 1995.aastast on Saaremaa duatlon ka Estonia laevaõnnetuses hukkunud triatleetide Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus. Just nende algatusel toimus sel traagilisel 1994.a. esimene Saaremaa duatlon.