20212223242526
27282930

Stamina > Uudised
Saaremaa duatlonil selguvad Eesti meistrid

Käesoleval aastal möödub 15 aastat esimesest Saaremaa duatlonist. 1994.aastal lükkasid Kuressaares uue võistluse käima Estonia laevaõnnetuses hukkunud triatleedid Jaan Pehk ja Kristjan Raiend mälestusvõistlus. Samuti selgitati ka esimest korda Eesti meistrid duatlonis. Esimesel võistlusel oli Jaan peakohtuniku rollis ja Kristjan leidis võistluse ettevalmistamise kõrval aega ka võistelda. Ühtlasi jäi see ka mõlemale triatleedile viimaseks võistluseks, sest 28.septembril asuti Estonia parvlaevaga võistlusreisile Saksamaale.

I Saaremaa duatlon tõi välja ka tänase tippraudmehe Ain-Alar Juhansoni talendi.
“Pole mingit kahtlust, Jaan Pehk ja Kristjan Raiend on need mehed, kelle pärast ma triatloni teen,” ütles Juhanson 2005.aastal. 1994. aastal vaid 17 aastase noorukina võitis Ain-Alar täiskasvanute meistritiitli duatlonis. Juhansoni ülekaal oli duatlonis, kus distantsid olid 7,5 km jooksu -30,8 km rattasõitu -3,6 km jooksu, teiste ees mäekõrgune. Triatloni tippu kuuluvaid Margus Tamme ja Kirill Litovtsenkot edestas ta enam kui kahe minutiga. Naistest tuli esimeseks duatloni Eesti meistriks Kea-Kaia Ilves ja teisena lõpetas tänane Eesti Triatloni Liidu peasekretär Tiina Pallas.

Laupäeval, 19.septembril toimub Stamina SK eestvedamisel traditsiooniline Saaremaa duatlon, mis on alates 1995.aastast ka Jaan Pehki ja Kristjan Raiendi mälestusvõistlus. Kuna tegemist on ka Eesti meistrivõistlustega duatlonis ja Eesti Triatloni Liidu duatloni karikasarja viimase 4.etapiga, siis on oodata osalema ka Eesti selle ala parimaid.

Saaremaa duatloni võistluskeskus asub Kuressaare tervisepargis, kus toimuvad ka duatloni jooksuetapid. Rattaetapp toimub lõigul Kuressaare tervisepark - Marientali tee-Roomassaare tee-Roomassaare sadam.

Uudis lisatud: 17.09.2009