20212223242526
27282930

Stamina > Uudised
Taivo Püi võitis 37. Jooksu ümber Ülemiste järve
Valitsev Eesti meister 5000m ja 10000m jooksus Taivo Püi võitis 37.Jooksu ümber Ülemiste järve, mis lõpetas ka 2009 aasta Mayeri Järvejooksude sarja. Sportkeskus.ee esindaja paremus pääses maksmusele järveringi teisel poolel ja võit 14 km pikkusel järveringil tuli ajaga 44:17.  Teisena lõpetanud SK Mitš esindaja Aleksei Markov kaotas võitjale 15 sekundiga. Viimase poodiumikoha hõivas ajaga 45:03 Vjatseslav Koshelev Sillamäe Kalevist. Ühtlasi kindlustas Taivo Püi ka Mayeri Järvejooksude üldvõidu.
Naistest jooksis ringi ümber Ülemiste järve kõige kiiremini Tallinna SS Kalev esindaja Kristiina Dolmatova, kelle aeg 55:08 tagas üldjärjestuses 71. koha. Teiseks jooksis end Olga Andrejeva Staminast ja kolmas oli Anneli Vaher.
Kokku sai 37. korda korraldatud jooksul ümber  Ülemiste järve tulemuse kirja rekordiline 897 jooskusõpra. Lisaks jooksule ümber järve kuulus spordipäeva programmi ka 5km pikkune Ülemiste metsajooks, kus osales 107 jooksu- ja kepikõnnisõpra.
Enne järve jooksu toimunud Lotte lastejooksudel osales 249 last vanuses kuni 12 aastat. Kokku osales Tallinna Veepuhastusjaamas toimunud jooksupäeval 1253 jooksu - ja kepikõnniharrastajat

Uudis lisatud: 29.08.2009