20212223242526
27282930

Stamina > Uudised
Taivo Püi alistas 30 minuti piiri

Nõmme Seeriajooksu eelviimasel, 7.etapil, olid kavas 10 000 m distantsid naistele ja meestele. Elevust tekitas fakt, et üle kümne aasta üritati Eesti staadionidel joosta seda distantsi alla poole tunni. 30-minuti piiri soovis alistada Sportkeskus.ee esijooksja Taivo Püi, talle oli nõus sekundeerima ja tempomeistriks olema Pavel Loskutov (TÜASK), kes 10 aastat tagasi 7.augustil jooksis TÜ staadionil isikliku rekordi 29.14,03. Peale Pasha saavutust on kodustel võistlustel sel distantsil medaleid ja kohti jagatud olulisemalt nõrgemate tulemustega.

Eesmärgiks oli hoida tempot 70 sekundit staadioniringi kohta, millega ka toime tuldi! Poolel distantsil pudenes Pasha Taivo kandadelt ning tempojooksuks kujunenud viimastel kilomeetritel suutis Anijalt pärit mees graafikus püsida! Tulemuseks suurepärane isiklik rekord 29.53,4, senine mark tänavu Turus joostud 30.18 sai ületatud enam kui 20 sekundiga. Eesti kõigi aegade edetabelis on see 19. tulemus! Teisena lõpetas Pavel Loskutov ajaga 31.46,7, kolmandana Tartu kalevlane Sander Jürs ajaga 33.10,9.
Naistest alistas laupäeval 40-minuti piiri Tallinna kalevlanna Kristina Dolmatova 39.34,0-ga. Katrin Kekkonen (SK Pirita) lõpetas ajaga 41.03,7 teisena ja Sportkeskus.ee esindaja Kerti Einstein 41.18,0-ga oli kolmas.

Järgmisena stardib Taivo Püi 22.augustil Nõmme Seeriajooksu finaaletapil miilis. Laupäeval, 29.augustil läheb Püi Mayeri Järvejooksude sarja liidrina jooksma 37. Jooksule ümber Ülemiste järve ja 13.septembril soovib Eesti tänavune 5000 ja 10 000 m meister võtta kolmanda meistrikulla poolmaratoni meistrivõistlusel, millised toimuvad SEB Tallinna Sügisjooksu raames.